метизная компания

На Сумщині з’явилося нове енергопідприємство ТОВ “ЕНЕРА СУМИ”

Економіка | 09:44, 23.07.2018
 Поділитися

Поділитися в

“Хвилі” реформ українського законодавства накрили чи не всі сфери нашого життя. Звісно, що торкнулися вони й енергетики – як однієї зі стратегічних сфер і найприбутковіших статей економіки держави. Тож, що несе вітер змін на екваторі реформи ринку електроенергії? Детальне роз’яснення опубліковане на сайті ПАТ “Сумиобленерго”:

Закон України “Про ринок електроенергії”, підписаний Президентом у червні 2017 року,  є кроком до виконання зобов’язань України по Третьому енергетичному пакету ЄС. Для його реалізації є два роки, один із яких уже минув.

Мета реформування – відтворити європейську модель енергоринку, головні принципи якої полягають у вільній конкуренції. Структура енергоринку включатиме не лише ринок “на добу вперед”, а й ринок двосторонніх договорів, внутрішньодобовий і балансуючий ринки, головною ознакою яких стане вільне ціноутворення.

Також новий Закон повністю змінює правила “гри” на ринку – розподіляє компанії на ті, що генерують електроенергію ті, що її транспортують і ті, що продають безпосередньо споживачеві.

Основна функція генеруючих компаній – виробництво електроенергії, компаній із розподілу – експлуатація електричних мереж, передача електричної енергії до кінцевого споживача та приєднання нових споживачів.

Функцією компаній-постачальників є безпосередня робота зі споживачами: укладання договорів, поставка електричної енергії та контроль розрахунків за неї.

Сьогодні практично єдиний постачальник у регіоні – це обленерго і, в більшості випадків, споживач може отримувати електроенергію виключно від цього підприємства. В новій моделі ринку електричної енергії споживачам (у тому числі населенню) надана можливість обирати, в кого купувати електроенергію.

Відповідно до вимог вказаного вище Закону, в березні 2018 року зареєстроване нове підприємство на енергетичній ниві України – ТОВ “ЕНЕРА СУМИ”. У найближчій перспективі ця компанія займатиметься постачанням електроенергії споживачам на території Сумської області, відповідно до постанови НКРЕКП від 14.06.2018 № 429 “Про видачу ліцензій з постачання електричної енергії споживачу”.

ТОВ “ЕНЕРА СУМИ” пройшла всю необхідну процедуру для старту роботи – вона має установчі документи, зареєстрована в державному реєстрі, має печатку та відкриті рахунки в банку. Після проходження певної процедури, при наявності ліцензії, підприємство матиме право укладати договори зі споживачами про постачання електричної енергії нового зразка. Основною послугою компанії ТОВ “ЕНЕРА СУМИ” є постачання електричної енергії.

І, таким чином, упродовж двох років з дня отримання ліцензії на право провадження господарської діяльності з постачання електричної енергії споживачу, ТОВ “ЕНЕРА СУМИ”  буде виконувати функції постачальника універсальних послуг на закріпленій території (Сумська область).

Також із затвердженням нових документів вводиться значна кількість термінів. Практично на ринку електроенергії існуватиме три типи постачальників. Постачальники за вільними цінами здійснюватимуть постачання електроенергії енергоємним споживачам, які мають можливість обирати собі постачальника (вже з 01.06.2018) та, при якісному прогнозуванні погодинного графіка споживання, продавати електричну енергію клієнтам за нижчими цінами. Постачальники універсальних послуг зобов’язані забезпечувати електричною енергією побутових споживачів і малих непобутових споживачів з номінально напругою в точці продажу не більше 1 кВ – це основна кількість споживачів Сумської області. Постачальники “останньої надії” забезпечують електропостачання споживачів у випадку ліквідації попереднього електропостачальника споживачам, що не обрали електропостачальника.

На перехідному етапі реформування ринку всі вищевказані функції з постачання електроенергії виконуватиме ТОВ “ЕНЕРА СУМИ”, тому завданням її персоналу є виконання всіх вимог нормативних документів так, щоб споживач мінімально відчув зміни.

Як стати споживачем ТОВ “ЕНЕРА СУМИ”? Споживачі (крім побутових та малих непобутових споживачів), яким на день набрання чинності Законом здійснював постачання електричної енергії постачальник за регульованим тарифом  (ПАТ “Сумиобленерго”), мають обрати собі електропостачальника та укласти з ним договір постачання електричної енергії споживачуОператор системи розподілу повинен надати електропостачальнику інформацію про споживача,  за його  згодою, необхідну для зміни електропостачальника.

При цьому, зміна електропостачальника споживачем здійснюється на безоплатній основі у порядку, визначеному Правилами роздрібного ринку електричної енергії, затвердженими постановою НКРЕКП від 14.03.2018 № 312 (далі – Правила роздрібного ринку електричної енергії).

Постачальник універсальних послуг ТОВ “ЕНЕРА СУМИ” не може відмовити побутовому та малому непобутовому споживачу, які знаходяться на території здійснення його діяльності, в укладенні договору про постачання електричної енергії.

Передача ПАТ “Сумиобленерго” постачальнику універсальних послуг ТОВ “ЕНЕРА СУМИ” персональних даних побутових та малих непобутових споживачів під час здійснення заходів з відокремлення оператора системи розподілу не потребує отримання згоди та повідомлення таких споживачів про передачу персональних даних і вважається такою, що здійснена в загальносуспільних інтересах з метою забезпечення постачання електричної енергії споживачам.

До обрання споживачами (крім побутових та малих непобутових споживачів) електропостачальника постачання електричної енергії таким споживачам здійснюється постачальником за регульованим тарифом (ПАТ “Сумиобленерго”) за роздрібними тарифами, що регулюються НКРЕКП відповідно до затвердженої методики.

У разі необрання споживачем (крім побутового та малого непобутового споживача) нового електропостачальника з дня набрання чинності Закону, постачання електричної енергії такому споживачу впродовж не більше 90 днів буде здійснюватися постачальником останньої надії” в особі ТОВ “ЕНЕРА СУМИ”, відповідно до статті 64 Закону.

Особливості постачання електричної енергії постачальником “останньої надії”,  права та обов’язки постачальника “останньої надії” наведено відповідно у пунктах 3.4 та 5.4 Правил роздрібного ринку електричної енергії.

Попереду ще декілька років наполегливої й відповідальної праці, які стануть ключовими в новій ері енергетики України. Енергетики запевняють, що процес зміни постачальника електричної енергії, перехід від ПАТ “Сумиобленерго” до ТОВ “ЕНЕРА СУМИ”, буде здійснюватись максимально комфортно для споживачів і не вплине на надійність електропостачання споживачам. А саме –  у визначений час всі споживачі отримають разом із рахунком за спожиту електричну енергію типову Заяву-приєднання до умов договору про постачання електричної енергії постачальником універсальних послуг (ТОВ “ЕНЕРА СУМИ”). Після підписання цієї заяви або ж оплати рахунку за спожиту електричну енергію, споживачі є такими, що приєдналися до публічного договору про постачання електричної енергії вказаного підприємства.

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Facebook. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: