СумБуд
метизная компания

На Сумщині будівельну компанію оштрафували на 1 251 900 гривень за неоформлених працівників

Економіка | 21:32, 17.09.2020
 Поділитися

Поділитися в

Будівельною компанією до виконання робіт було залучено 10 осіб без офіційного оформлення з ними трудових відносин, що є грубим порушенням чинного законодавства про працю. За допущене порушення уповноваженою особою Управління Держпраці у Сумській області винесено постанову про накладення штрафу в розмірі 1 251 900 грн.

Правомірність дій фахівців Управління Дежпраці підтверджена рішенням Сумського окружного адміністративного суду та Другого апеляційного адміністративного суду у місті Харків. Наразі підприємством-порушником сплачено штраф до державного бюджету у повному обсязі.

У ході інспекційного відвідування інспекторами праці було встановлено, що нелегальні працівники виконували роботи з протягування кабелю, закопування траншей на території сонячної електростанції поблизу села Куянівка Білопільського району Сумської області. Працювали вони на посаді різноробочих, доручав їм роботу та здійснював контроль за її виконанням начальник дільниці підприємства, який був відповідальною особою на об’єкті.

Документів, що підтверджують належне оформлення трудових відносин з особами, які виконували роботи, надано головним державним інспекторам не було. Із пояснень працівників та начальника дільниці стало відомо, що роботи виконувалися на умовах договорів підряду. Проте, основною ознакою, яка відрізняє цивільні відносини від трудових, є те, що трудовим законодавством регулюється процес організації роботи. Натомість, він залишається поза межами цивільно-правового договору.

За результатами заходу державного контролю інспекторами праці встановлено, що між суб’єктом інспектування та його найманими працівниками склалися саме трудові відносини. Таким чином, роботодавцем допущено до роботи 10 осіб без належного оформлення, чим порушено частину 3 статті 24 Кодексу законів про працю України. Відповідно, інспекторами праці Управління Держпраці у Сумській області суб’єкту господарювання внесено припис. У свою чергу, уповноваженою посадовою особою винесено постанову про накладення штрафу за порушення вимог законодавства про працю на суму 1 251 900 грн.

Вважаючи дії Держпраці неправомірними, будівельної компанією було направлено до суду позов про визнання протиправною та скачування постанови Держпраці про накладення штрафу за порушення законодавства про працю. У задоволенні позову позивачу відмовлено, як за рішенням суду першої інстанції, так і апеляційної.

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Facebook. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: