метизная компания

Олександр Лисенко: В бюджеті на 2023 рік значний обсяг фінансового ресурсу передбачили на безпеку та оборону

Економіка, Політика | 17:17, 14.12.2022
 Поділитися

Поділитися в

Депутати міської ради підтримали проєкт бюджету Сумської міської ТГ на 2023 рік.

Значний обсяг фінансового ресурсу – 250 млн грн – передбачено на потреби сектору безпеки та оборони.

«Ми сьогодні в першу чергу повинні думати про оборону, безпеку та порядок, щоб люди відчували, що вони в безпеці, захищені та є порядок по всіх напрямках. Говорячи про порядок, ми не забуваємо про критичну інфраструктуру, тому виділяємо кошти на відновлення мереж, на теплопостачання, на водопостачання та водовідведення, щоб люди були з теплом, водою, а також зі світлом, і хоча щодо останнього не все залежить від нас, запланували кошти на допомогу в будівництві нових електричних мереж. Зрозуміло, що це не капітальні видатки і великих будівництв у новому році не буде, – наголосив очільник громади Олександр ЛИСЕНКО.

Кошторис наступного року має стати соціальним, оскільки немає можливості втілювати інфраструктурні проєкти, проводити капітальні ремонти, реконструкції та будівництво об’єктів. Такі обмеження діють в рамках постанови Уряду № 590, яка забороняє використовувати кошти на непершочергові потреби.

Серед завдань також забезпечення функціонування критичної інфраструктури громади, виплата заробітних плат та допомог соціально незахищеним верствам населення, підтримка соціальної сфери, оплата комунальних послуг для повноцінного функціонування комунальних закладів громади.

З огляду на це, бюджет на наступний рік на 65,2% складається з витрат соціальної спрямованості. Основним напрямом фінансування є сфера освіти – на неї виділили 1459,9 млн грн (в тому числі освітня субвенція – 473,8 млн грн), це 43,9% від усіх видатків бюджету тергромади. На соціальний захист передбачили 378,9 млн грн (11,3%), охорону здоров’я – 227,6 млн грн (6,8%), культуру і мистецтво – 35,9 млн грн (1%), фізичну культуру та спорт – 65,1 млн грн (2%).

На житлово-комунальне господарство передбачили 289,5 млн грн (8,7%), інші напрями – 867,3 млн грн (26,1%), з них зокрема реверсна дотація (вилучення до державного бюджету) – 127 млн грн.

«Була проведена професійна робота департаментом фінансів, економіки та інвестицій, здійснювалася співпраця з депутатським корпусом, головами фракцій і з усіма депутатами. З колегами з виконавчого комітету, як мінімум, двічі зустрічалися та обговорювали. Всі питання і пропозиції були враховані, тому сьогодні ми консолідовано з усіма фракціями підтримали це рішення», – зауважив голова депутатської фракції «Батьківщина» Анатолій САГАЧ.

«Ми, мабуть, єдині по країні, хто повністю профінансує забезпечення по добровольчих формуваннях тергромади: одяг, соціальні послуги, компенсація витрат на комунальні послуги. Стосовно розвитку та комунальних видатків, ми розуміємо що на сьогодні казначейство ці видатки не пропускає і в принципі це не на часі», – зазначив голова депутатської фракції «Європейська Солідарність» Вадим АКПЄРОВ.

«Ми збиралися з головами всіх депутатських фракцій, був присутній очільник громади. Усі питання пройшли бюджетну комісію. Вважаю, що цей рік буде достатньо насичений фінансово. Єдине, що дуже багато коштів піде на добровольчі формування, на військових, як і минулого року. Також спрямовані кошти на медицину, на освіту. Загалом вважаю, що все буде злагоджено», – сказав голова депутатської фракції «Слуга народу» Артем КОБЗАР.

Запропонований проєкт бюджету депутати підтримали 30-ма голосами.

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Facebook. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: