метизная компания

Сумщина серед лідерів аграрного виробництва

Економіка | 17:02, 27.12.2019
 Поділитися

Поділитися в

Сумщина належить до аграрних регіонів України. Загальна кількість сільськогосподарських угідь в області досягає 1,7 млн га, з яких площа ріллі становить 1,2 млн га, сіножатей – 280 тис. га, пасовищ – 167 тис. га. Сільським господарством займаються 385 сільськогосподарських підприємств та 652 фермерських господарства. На території області нараховується майже 130 домогосподарств сільського населення, значна кількість з яких виробляють товарну сільськогосподарську продукцію.

За підсумками 2019 року на Сумщині зібрано понад 4,4 млн т врожаю зернових та зернобобових культур, що повністю забезпечить потребу регіону в зерні та надасть можливість сформувати обсяги його для експорту. У цьому році місцевими аграріями встановлено рекорд з виробництва олійного насіння. Вперше в області загальне виробництво соняшнику, сої та ріпаку перевищило

1 млн т та має потенціал для подальшого зростання. Разом з тим, за урожайністю зернових і зернобобових культур (65,2 ц/га) та соняшнику (32,8 ц/га) в 2019 році Сумщина займає 4 місце серед регіонів України, за валовим виробництвом зерна – 5 місце, в тому числі гречки – 4 місце.

За січень – листопад 2019 року в усіма категоріями господарств Сумщини вироблено 59,7 тис. т м’яса, що на 3% більше до відповідного періоду минулого року, молока – 365,4 тис. т (- 4%), яєць – 382,7 млн шт (+4%). Серед сільськогосподарських підприємств регіонів України за валовим виробництвом молока Сумщина займає 8 місце, за чисельністю великої рогатої худоби – 7 місце, в тому числі корів – 7 місце.

Загалом валове виробництво продукції сільського господарства на Сумщині за січень-листопад 2019 року досягло 10,4 млрд грн, що на 6% перевищує відповідний період 2018 року. При цьому сільськогосподарські підприємства виробили продукції на суму 7,2 млрд грн, а господарства населення – на суму 3,2 млрд грн. За темпами виробництва валової продукції сільського господарства Сумщина займає 6 місце серед регіонів України. Розрахунково обсяг виробництва валової продукції сільського господарства на 1 особу, шо проживає на Сумщині, перевищив 9,5 тис. грн (по Україні – 6,0 тис. грн).

В агропромисловий комплекс Сумської області залучено понад 1,6 млрд грн інвестиційних коштів, або 117% до прогнозу. З цих коштів найбільше спрямовано в розбудову складської інфраструктури, а також оновлення техніки. У цьому році завершено будівництво елеваторів ТОВ «Кролевецький комбікормовий завод» Кролевецького району потужністю 120 тис. т, ТОВ «Кононівський елеватор» та ТОВ «Авіс Зернотрейд» Роменського району потужністю відповідно 91 та 39 тис. т.

У поточному році збільшилися надходження аграріїв до бюджетів усіх рівнів. Зокрема, платниками податків сільськогосподарського виробництва області за січень – листопад 2019 року сплачено до бюджетів усіх рівнів майже 2,2 млрд грн (більше на 220,3 млн грн до відповідного періоду 2018 року), у тому числі до місцевих бюджетів – майже 1,2 млрд грн (більше на 106,3 млн грн).

Збільшення виробництва продукції сільського господарства впливає на зростання доходів працівників галузі та сільського населення. Рівень середньомісячної заробітної плати одного працівника, зайнятого в сільському господарстві, за січень-жовтень 2019 року досяг 9,1 тис грн, що на 27% більше до відповідного періоду 2018 року.

Відповідно до договорів оренди земельних ділянок сума нарахованої орендної плати в 2019 році становить 2,04 млрд грн, що на 68,9 млн грн перевищує відповідний період 2018 року. При цьому середній відсоток орендної плати упродовж 2019 року підвищився з 9,7% до 10,3%. Згідно з оперативними даними, станом на 1 грудня 2019 року сплачено 1,7 млрд грн орендної плати, або 84% до відповідних нарахувань.

В області налічується понад 120 великих, середніх та малих підприємств харчової та переробної промисловості. Щорічно цими підприємствами виробляється: борошна – 70 тис. тонн, хлібобулочних виробів – 29 тис. тонн, олії соняшникової – 35 тис. тонн, сирів твердих та плавлених – 17 тис. тонн, масла вершкового – 6,5 тис. тонн, кондитерських виробів – 20 тис. тонн. За січень-жовтень 2019 року індекс виробництва харчових продуктів, напоїв становив 106%.

Підприємства харчової та переробної промисловості Сумщини експортують масло вершкове, молоко сухе знежирене, сир твердий, м’ясо яловичини, птиці, олію соняшникову, яйця курячі, іншу продукцію в більш ніж 20 країн. Вироблені на Сумщині продукти харчування традиційно постачаються до Нідерландів, Данії, Єгипту, Марокко, Киргизстану, Казахстану, Азербайджану, Китаю, Бангладеш, Грузії, Албанії, Туреччини, ОАЕ та Саудівської Аравії. До того ж у цьому році місцеві виробники відкрили ринки таких країн, як Словацька Республіка, Оман, Кувейт, Японія, Узбекистан та продовжують розширювати асортимент та географію експорту.

Упродовж року можна було познайомитися з асортиментом та придбати продукцію місцевих виробників на виставково-ярмаркових заходах та фестивалях. З метою забезпечення населення регіону харчовими продуктами, цінової стабілізації на споживчому ринку та запобігання виникненню дефіциту соціально значущих продовольчих товарів на ринках міст, селищ міського типу та селищ області протягом січня-листопаду 2019 року проведено 9 обласних виставок-ярмарків; на ринках міст, селищ міського типу та сіл області проведено 2 657 ярмарків і торгових днів.

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Facebook. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: