СумБуд
метизная компания

Сумський «Міськводоканал» відзвітував про виконання інвестпрограми

Економіка, ЖКГ | 11:38, 29.11.2021
 Поділитися

Поділитися в

Протягом 2021-го року КП  «Міськводоканал»  виконувало інвестиційну програму, основними цілями якої було: оновлення автопарку, підвищення якості послуг з централізованого водопостачання та підвищення екологічної безпеки та охорони навколишнього середовища. МИ з’ясували, що вдалося придбати, та які заходи за рік підприємство здійснило задля втілення цілей інвестпрограми. 

«Ми порахували, що повинні виконати заходи на ті кошти, які надійшли нам від населення і юридичних осіб. Орієнтовно це 13.5-14 мільйонів гривень. На сьогодні ми довиконуємо цю інвестпрограму. 2018 рік у нас виконаний на 105%, а 2020 рік орієнтовно на 80%, бо є кілька проблемних питань. Одне з них – автоматизована система комерційного обліку електричної енергії», – повідомив Анатолій Сагач, директор підприємства.

Директор КП  «Міськводоканал» Анатолій Сагач зазначив, що перше питання, яке сьогодні актуальне для підприємства – модернізація та переоснащення автопарку.  Тож протягом року коштом інвестиційної програми сумський водоканал придбав автокран МАЗ, автомобілі JAC N56 та  LADA GRANTA. Три нові авто вже можна побачити на подвір’ї підприємства. Усього оновлення автопарку обійшлося у 4 мільйони 282 тис грн. Ще у цьому році планується придбання автовишки.

У рамках довиконання програми 2018-го року підприємство виконало переоснащення насосними агрегатами 2-го підйому Лучанського та Лепехівського водозаборів.

«Була виконана заміна насосного обладнання. Раніше тут стояв насос на 200 кВт, цього року ми встановили насос німецької компанії Wilo з двигуном потужністю 160 кВт. Також замінили засувку та зворотний клапан. Це дає нам можливість зекономити електроенергію та стабільно здійснювати роботу. Найближчі 7-10 років нам не потрібно буде турбуватися за роботу цього обладнання. Вартість цього заходу становить близько 2 мільйони 750 тис. грн.», – наголосив Анатолій Сагач, директор підприємства.

Також в рамках інвестпрограми підприємство замінило 4 погружних насоси. Їхня вартість  – понад 4 мільйони гривень. Придбані та змонтовані шафи керування для Лепехівської на Ново-Оболонської ВНС на 1 мільйон 825 тис. грн.

На одній з шести головних каналізаційних станцій, які перекачують стічні води на основний напірний колектор, коштом інвестпрограми замінили  решітки.

«На КНС-6 ми придбали дві механізовані решітки разом з шафами управління українського виробництва. Ці решітки надають можливість затримувати великогабаритне сміття, яке йде у каналізаційні системи, орієнтовно це 300-400 кг сміття на добу. Це сміття затримується на КНС, а потім вивозиться на полігон. Решітки коштували нам 1 мільйон 845 тис. грн», – повідомив Анатолій Сагач, директор підприємства.

Цього року на КНС-8 підприємство придбало трансформатори, які сприяють стабільній роботі каналізаційної насосної станції. Також коштом інвестиційної програми було придбано аераційні труби на аеротенки, де проходить біологічне очищення стічних вод. Трансформатори та аераційні труби разом обійшлися у 1 мільйон 89 тис. грн.

На підприємстві переймаються, що здорожчання електричної енергії та газу можуть спровокувати недовиконання інвестпрограми. І невідомо, чи компенсує НКРЕКП весь обсяг збитків для підприємства.

«Ті кошти, які були закладені у тариф, вже не відповідають дійсності. Ціна електроенергії виросла майже вдвічі. Якщо на 2021 рік у нас було закладено 3,92 грн за кВт./год, то на сьогодні в тарифі вже орієнтовно 5 грн за кВт/год. Ми розуміємо, що з серпня місяця збільшилася вартість електроенергії на 1 мільйон 200 тис. до кінця року – це біля 6 мільйонів наших збитків. Будемо сподіватися, що НКРЕКП нам включить у компенсацію на 2022 рік. Така ж ситуація із використанням газу – збільшення майже у 5 разів проти закладених в тариф», – зазначив Анатолій Сагач, директор підприємства.

Загалом, на кінець листопада, як розповів директор підприємства, інвестпрограму на поточний рік виконали трохи більше, ніж на третину.

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Facebook. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: