метизная компания

У Сумській міській раді звітували про наповнення бюджету громади

Економіка | 17:44, 7.06.2022
 Поділитися

Поділитися в

В умовах воєнного стану влада Сумської міської територіальної громади шукає шляхи наповнення бюджету та розробляє стимули для роботи бізнесу.

Про це повідомляє пресслужба Сумської міської ради.

Станом на 1 червня 2022 року надходження до загального фонду бюджету становили 33,1% до плану на рік.

Сума недовиконання пропорційно 1/12 на поточну дату – «-» 20,6%, за рахунок:

  • податку на доходи фізичних осіб – 130,7 млн грн;
  • акцизного податку – 46,2 млн грн;
  • місцевих податків та зборів – 63,6 млн грн (зокрема: «-» 54,2 млн грн – земельний податок; «-» 6,4 млн грн – єдиний податок; «-» 2,8 млн грн – податок на нерухомість).

За період воєнного стану відсоток виконання затверджених показників на березень–травень за розписом склав 71,1%, а це «-» 207,2 млн грн у тому числі:

  • за березень – 76,5 %, а це «-» 46,4 млн грн;
  • за квітень – 65,7 %, а це «-» 85,4 млн грн;
  • у травні – 72,3 %, а це «-» 75,4 млн грн.

З метою підтримки орендарів майна комунальної власності підготовлено проєкт рішення «Про звільнення орендарів від орендної плати за користування майном комунальної власності Сумської міської територіальної громади на період дії воєнного стану». Ще раніше, 29 квітня, виконавчий комітет ухвалив рішення «Про підтримку суб’єктів господарювання у сфері зовнішньої реклами на період дії воєнного стану на території Сумської міської територіальної громади».

Із 1 червня почали діяти пільги для орендарів державного і комунального майна, встановлені Постановою Кабінету Міністрів України «Про особливості оренди державного та комунального майна у період воєнного стану». Відповідно до цього документа, на період воєнного стану і протягом трьох місяців після його припинення чи скасування, але у будь-якому разі до 31 грудня 2022 року за договорами оренди комунального майна звільняються від орендної плати фізичні особи та фізичні особи-підприємці, які були призвані або прийняті на військову службу. Також згідно з вказаною постановою розмір авансового внеску для договорів оренди, які укладаються в період воєнного стану, зменшено до однієї місячної орендної плати. Крім того, договори оренди комунального майна, строк дії яких закінчується у період воєнного стану, вважаються продовженими на період дії воєнного стану та протягом чотирьох місяців з дати припинення чи скасування воєнного стану.

Надходження до бюджету від сплати єдиного податку станом на 26 травня 2022 року склали 140,2 млн грн, що становить 38,8% від затвердженої на рік суми та перевищує надходження за відповідний період 2021 року на 7,7 млн грн. Із загальної суми єдиного податку сплачено: юридичними особами – 24 млн грн, ФОПами – 115,8 млн грн, сільськогосподарськими товаровиробниками – 0,47 млн грн.

За даними Головного управління ДПС у Сумській області станом на 1 травня поточного року кількість зареєстрованих основних платників податків по місту, які здійснювали діяльність, становила: юридичних осіб – 11269 проти 11227 станом на 1 лютого 2022 року (збільшення на 42 особи); фізичних осіб-підприємців – 16407 проти 16335 станом на вищевказану дату (збільшення на 72 особи).

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Facebook. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: