СумБуд
SMR
метизная компания

Як сумський водоканал заощаджує енергоресурси?

Економіка, ЖКГ | 16:07, 22.02.2019
 Поділитися

Поділитися в

Економія енергоресурсів  забезпечує заощадження коштів підприємства та споживачів. Саме з цією метою комунальне підприємство «Міськводоканал» за рахунок Інвестиційних програм здійснює низку заходів щодо осучаснення водопостачального та каналізаційного обладнання.

Власне, з  2017 року КП «Міськводоканал» виконує досить масштабне осучаснення каналізаційного насосного обладнання. За рахунок Інвестиційних програм було придбано, змонтовано та запущено в роботу нове насосне обладнання на каналізаційних насосних станціях № 1А, № 2, № 6А, переоснащено трансформаторами напруги КНС-2, КНС-9, КНС-10.

 У 2018 році роботу по заміні насосного обладнання на об’єктах підприємства було продовжено. У рамках виконання інвестиційної програми було переоснащено енергоощадними фекальними насосними агрегатами з шафами керування КНС-5, КНС-13, КНС-15. Тепер на каналізаційних станціях працюють  насоси фірми “Wilo” замість насосів типу СМ.  При цьому економія самої електроенергії  незначна, вона досягається  за рахунок збільшення мотогодин  експлуатації насосних агрегатів та відсутністю  витрат на його ремонт.  Економічний ефект такого переоснащення становить 57,93 тисяч гривень на рік.

“На КНС-15, що обслуговує Веретенівський мікрорайон,  ми замінили насоси СМ 150/200 з двигунами 18,5 кВт на менш енергоємне нове обладнання. Завдяки цьому, споживання електроенергії ми знизили в два рази при інших рівних характеристиках та у 5-6 разів підвищили надійність роботи станціі. Роботу ми виконували власними силами завдяки інвестпрограмі. З кінця минулого року насосна станція введена в експлуатацію. Надалі ми плануємо проводити модернізацію двох насосних агрегатів. Ціна питання – 200 тисяч гривень”, – говорить Андрій Кулик,начальник ремонтно-експлуатаційного управління.

Також  замість існуючого енергоємного застарілого обладнання було встановлено сучасні, енергозберігаючі насоси на водозаборах. Відтак, з 12 грудня минулого року запущено в роботу нове насосне обладнання на Ново-Оболонському водозаборі (ІІ підйом).

“Ново-Оболонський водозабір був побудовавний у 60-ті роки. Замість відчизняного насосу типу  ЦН з електродвигуном потужністю 200 кВт з грудня експлуатується насосний агрегат з шафою керування фірми “HYDRO-VACUUM” з електродвигуном 160 кВт “, – зазначив Йосип Тисівський, головний інженер.

Економія електроенергії  завдяки новому оснащеню становить 113,6 тисяч кВт/год, економічний ефект – 270,29 тисяч гривень на рік). Вартість такого насосу – 784 тисячі гривень.

Модернізував водоканал й обладнання на усіх 7 станціях ІІІ підйому, встановивши замість існуючого енергоємного застарілого обладнання сучасні, енергозберігаючі підкачуючі насосні станції виробництва фірми “Wilo”. Це дозволило зменшити споживання електроенергії на 94,7 тисяч кВт/год. та зекономити 190,3 тисяч гривень на рік.

“На усіх локальних станціях ІІІ підйому були встановлені нові насосні станції “Wilo”. Ми маємо суттєву економію енергоресурсів. Ціна однієї станції від 100 тисяч гривень. Насосні станції укомплектовані шафою керування, запірною арматурою, датчиками тиску, манометрами, всмоктувальними та напірними трубопроводами, що дозволяє моментально реагувати на витрати води”, – говорить Андрій Кулик, начальник ремонтно-експлутаційного управління.

ПНС Економічний ефект, тис. грн. Економія електроенергії, кВт/год
вул. Охтирська, 19/3 21,28 10585,00
вул. Бельгійська, 9

 

45,91 22840,00
вул. Г. Кондратьєва, 211

 

30,65 15250,00
вул. І. Виговського, 14

 

18,91 9409,50
вул. Прокоф’єва, 35

 

17,79 8850,18
вул. Інтернаціоналістів, 41

 

47,3 23533,2
вул. Білопільський шлях, 33 8,46 4210,85

За словами Анатолія Сагача, директора КП «Міськводоканал» СМР, подібне осучаснення сприяє стабільній роботі вищезазначених об’єктів, зменшенню експлуатаційних витрат та економії електроенергії. Сучасне обладнання дозволяє знизити темпи зростання тарифів на послуги, адже електроенергія є найбільш затратною статтею в собівартості послуг.

“В цьому році ми плануємо заміну більш ніж 10 насосів по водопостачанню та каналізуванню на водозаборах та КНС. Відповідно до розробленої схеми оптимізації водопостачання та каналізування до 2025 року, ми маємо замінити повністю застаріле обладнання на усіх водозаборах та КНС міста. Вартість повної реконструкції – 1 млрд 800 мільйонів гривень”, – говорить Анатолій Сагач.

 

 

 

 

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Facebook. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: