метизная компания

Доступні Суми: міф чи реальність?

Інфраструктура | 10:55, 15.02.2019
 Поділитися

Поділитися в

90% пандусів обладнано з порушенням ДБН. Про це заявив під час презентації “Чи стануть Суми доступними” Олег Кривцов, начальник управління містобудування та архітектури Сумської ОДА, головний архітектор області.

Доступність Сум для людей з обмеженими можливостями – болюче питання сьогодення. Процентне співвідношення мешканців з обмеженими можливостями у Сумській області складає 10-12% від загальної кількості населення.

У 2018 році були прийняті нові Державні будівельні норми по облаштуванню місць загального користування і прилеглих територій для цієї групи населення, а при Сумській ОДА створений Комітет з доступності. Проте, в житті людей з обмеженими можливостями, які мешкають у місті Суми мало що змінилося. Так, нові пандуси, споруджені за рахунок місцевого бюджету, у скверах і місцях загального користування – з самого початку є не придатними до користування.

Сумські новобудови також вводяться у експлуатацію без дотримання вимог ДБН щодо доступності для маломобільних груп населення. Архітектурна ж інспекція, яка повинна контролювати ці питання, перевіряє забудовників лише на етапі будівництва, а не в період готовності споруд до здачі. Вказана ситуація насамперед зумовлена прогалинами у законодавстві. Саме вони забороняють прилаштовувати пандуси до пам’яток культури, серед яких є Сумський художній музей імені Никанора Онацького.

Не краща ситуація і щодо місць паркування транспорту для людей з обмеженими можливостями, які можна перерахувати на пальцях. Але є у Сумах і приміщення, яке облаштовано для мешканців з обмеженими можливостями. Це Театр драми і музичної комедії імені М.С.Щепкіна, в якому наявні не тільки пандуси, але й підйомники для зручності людей з обмеженими можливостями. Також облаштовано будівлю і прилеглу територію Сумської міської ради і Сумської обласної державної адміністрації. Облаштовані приміщення для сумчан з обмеженими можливостями є, але… Кількість таких приміщень, що відповідає умовам ДБН незначна.

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Facebook. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: