ГазЗбут
СумБуд
метизная компания

У Сумах модернізують водоочисні споруди

Інфраструктура | 19:43, 20.08.2020
 Поділитися

Поділитися в

Очільник міста Олександр Лисенко під час виїзної наради на КП «Міськводоканал» проінспектував роботу очисних споруд міста та ознайомився із новою технологією знезараження стічних вод за допомогою гіпохлорит натрію.

Міський голова відзначив, що забезпечення сумчан якісною водою, що необхідна для збереження їх здоров’я і підвищення рівня життя – один із пріоритетів роботи міської влади.

«Ситуація із забезпеченням населення якісною водою є напруженою по всій Україні. Однак наше місто належить до тих населених пунктів, де критерії якості зберігаються, а низка необхідних для цього заходів, – виконуються. Будемо і надалі оновлювати та модернізувати водоочисні споруди, адже наша мета – якісна послуга сумчанам», – наголосив керманич Олександр Лисенко.

За інформацією директора КП «Міськводоканал» Анатолія Сагача, комунальне підприємство почало використовувати гіпохлорит натрію при знезараженні стічної води на міських очисних спорудах. Це ефективна заміна рідкого хлору, яка є малотоксичною та значно безпечнішою у використанні, а заразом має широкий спектр дії на патогенні мікроорганізми (хвороботворні бактерії, грибкові інфекції).

Щоб реалізувати дану ідею КП «Міськводоканал» замовило розробку проєктно-кошторисної документації за власні кошти. Потому, у 2018 році Суми подали заявку на співфінансування проєкту «Реконструкція хлорного господарства на очисних спорудах м. Суми з переведенням на гіпохлорит натрію» відповідно до положень Загальнодержавної цільової програми «Питна вода України» на 2011–2020 роки.

Так, вже у 2019 році за рахунок коштів державного та міського бюджетів (загальна сума – понад 2,5 млн грн., обсяг співфінансування з міського бюджету склав 10,5%) було завершено будівельно-монтажні роботи, встановлено необхідне обладнання і здійснені пусконалагоджувальні роботи, після чого об’єкт був уведений в експлуатацію.

Окрім новітнього механізму знезараження стічних вод на КП «Міськводоканал» також опікуються якісною біологічною очисткою, яка є основною і проходить в аеротенках за допомогою активного мулу і аерації. Для цього підприємство розпочало заміну аераційної системи та запірної арматури на міських очисних спорудах за кошти виділені з міського бюджету у сумі 1,7 млн гривень. Наразі бригада працівників зосереджена на ділянці технологічного трубопроводу системи аерації аеротенків №5 та №6.

«КП «Міськводоканал» знезаражує стічні води сучасним і безпечним способом, а модернізація обладнання та очисних споруд – вкотре цьому підтвердження. Про це свідчать і висновки екологічної інспекції. Водночас комунальне підприємство виконує ще одне, не менш важливе завдання, – працює над зменшенням витрат. Працювати у такому напрямку плануємо й надалі!», – сказав міський голова.

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Facebook. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: