СумБуд
SMR
метизная компания

У Сумах представили виставку проектів учасників конкурсу на реконструкцію Театральної площі

Інфраструктура | 19:47, 22.02.2019
 Поділитися

Поділитися в

Виставку робіт учасників конкурсу на реконструкцію Театральної площі представили сьогодні у Сумах. Знаходиться вона на другому поверсі управління архітектури міста, на Воскресенській, 8А. Переглянути можна упродовж тижня, до 1-го березня.

Конкурс проводився з 16 жовтня минулого по 9 січня цього року. Два тижні тому журі визначило тих, хто посів друге і третє місця. Перше вирішили не присуджувати. Результатами ж конкурсу задоволені не всі учасники.

«Я хочу висловити претензію нашої команди до організаторів конкурсу по трьох пунктах. Перше те, що не було присуджене перше місце. Це дуже поганий приклад у світовій практиці. Друге те, що були зняті дві треті команд і третє те, що наш проект зняли з конкурсу за те, що ми опрацювали ту ділянку, яка не підлягає розробці. Але проект, який посів друге місце також опрацювали цю ділянку і таке вибіркове ставлення до проектів – ми вважаємо, що це несправедливо», – каже учасник конкурсу з м.Харків Іван Селешок.

Головний архітектор Сум Андрій Кривцов коментувати це відмовився. Сказав, що обґрунтували свою думку у протоколі – його надіслали цим учасникам. Згідно з документами, розміщеними на сайті Сумської міськради, всі проектні пропозиції допустили до конкурсу, а така кількість учасників – 6-ть, бо саме стільки було надано проектних пропозицій.

Щодо відсутності першого місця і подальшої долі проекту-переможця Андрій Кривцов розповів:

“Вирішили, що першого місця не будемо присуджувати, тому що немає такої роботи, щоб влаштовувала. Ну тобто, щоб можна було як кажуть глянути й померти від щастя. За умов конкурсу — це є концепція подальшого бачення архітекторів, як можна реалізувати цей простір. Оскільки в нас в умовах конкурсу було зазначено спробувати використати підземний простір під так званими фонтанами, які зараз у занедбаному вигляді. Там досить великий простір (близько 1000 квадратних метрів) і вони знаходяться у комунальній власності. На перспективу, якщо буде проведений аукціон, або ще які дії по передачі в оренду або з правом викупу цих приміщень, то я думаю ми тільки тоді приступимо до реалізації задуму. Тому що та робота, яка зайняла друге місце показує, як можна раціонально це використовувати”.

Мова йде про 6 га у центрі Сум – їх і виносили на конкурс. Сама Театральна площа займає 1,5 га. Вона, як і театр ім. Щепкіна побудована у 1980 році. На території розташовані фонтани, які вже понад 20 років не працюють. Востаннє ж реконструкцію Театральної площі частково робили у 2017 році.

UA:СУМИ

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Facebook. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: