СумБуд
SMR
метизная компания

Від початку березня в Сумах сталося шість аварій на колекторах

Інфраструктура | 16:01, 15.03.2021
 Поділитися

Поділитися в

Через руйнування верхньої частини залізобетонних самопливних колекторів з березня почали виникати пориви та утворюватися провали дорожнього покриття по вулицям Івана Сірка, Інтернаціоналістів, Замостянська, Лінійна, Черкаська. Про це повідомляє Міськводоканал.

Так, другого березня на перехресті вулиць Івана Сірка та Інтернаціоналістів було виявлено просідання ґрунту та руйнування залізобетонного колектору діаметром 800 мм.
Наступного дня утворився отвір над самопливним колектором діаметром 500 мм на вулиці Івана Сірка біля будинків №№ 35 та 37.

П’ятого березня на перехресті вулиць Замостянська та Черкаська встановлено факт просідання ґрунту та руйнування залізобетонної каналізаційної мережі діаметром 500 мм, а шостого березня – на перехресті вулиць Черкаська та Лінійна.

Одинадцятого березня стався ще один провал ґрунту по вулиці Черкаська над самопливним колектором діаметром 500 мм, який приймає стічні води від вулиць Миргородська, Замостянська, верхньої частини Хімммістечка.

Ситуація з колекторами – одна з найгостріших проблем підприємств водопровідно-каналізаційної галузі в Україні, особливо, під час масового танення снігу.

Залізобетонні колектори, на яких трапилися аварійні ситуації, були побудовані в період з 1976 по 1982 роки та вже вичерпали свій 25-річний термін експлуатації. Через зношеність системи під дією активних речовин, які виділяються під час транспортування стічних вод, поступово руйнується верхня частина каналізаційних труб, утворюється обвал ґрунту і водовідведення певної території стає неможливим.

«Витоків з колекторів на поверхню не було, працівники КП «Міськводоканал» оперативно відреагували, організувавши перекачування стічних вод на усіх аварійних ділянках каналізаційних мереж. Наразі водоканалом виконуються аварійно-відновлювальні роботи, які проходять на глибині від 5 до 7 м, без відключення води мешканцям. Ситуація в місті на сьогодні контрольована завдяки цілодобовій роботі бригад каналізаційного управління, але частковий ремонт місць аварій власними силами підприємства не дасть сталого позитивного результату. Потрібен капітальний ремонт, а для цього потрібні кошти, яких водоканалу бракує», – говорить головний інженер Йосип Тисівський.

Працівники КП «Міськводоканал» вже запустили колектор по вулиці Івана Сірка, 35, здійснивши санацію 21 м сучасною пластиковою трубою. Проте задля безперебійного прийому стічних вод від житлових будинків по проспекту Михайла Лушпи та вулиць Інтернаціоналістів, Івана Сірка, Героїв Крут необхідно терміново реконструювати 2,5 км каналізаційної мережі.

Аварійна ситуація по вулиці Черкаська також потребує термінової заміни близько 1,5 км самопливного колектору. За попередніми розрахунками, – це понад 10 мільйонів гривень.

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Facebook. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: