метизная компания

Як прибиратимуться дороги у Сумах цієї зими?

Інфраструктура | 19:03, 10.11.2022
 Поділитися

Поділитися в

КП «Шляхрембуд» готується до зимового періоду 2022-2023 років: триває заготівля протиожеледних матеріалів, підготовка спеціалізованої техніки тощо.

Разом з тим, на сьогодні існує декілька незалежних від підприємства обставин, які ставлять під загрозу ефективне та своєчасне очищення доріг від снігу в обласному центрі.

Так, однією з найбільших проблем є габіони, що встановлені на багатьох вулицях Сум. Вони стануть серйозною перешкодою для снігоочисної техніки, значно уповільнять процес прибирання доріг, що врешті призведе до постійного утворення заторів. Це негативно позначиться на роботі громадського транспорту, машин екстрених служб та на дорожній ситуації по місту в цілому.

Також, кучугури снігу біля габіонів при перепаді температур будуть постійно підтавати й на проїзній частин утворюватиметься льодова кірка (особливо якщо врахувати, що деякі габіони було встановлені прямо на решітки зливоприймальних колодязів, повністю перекривши сток води). Це зробить вказані ділянки ще більш аварійно-небезпечними.

Проводити прибирання ділянок, на яких встановлені габіони, вручну потребувало б колосальних людських ресурсів, коштів і великих затрат часу. Ручне прибирання в зимовий період передбачене тільки на пішохідних зонах та посадкових майданчиках зупинок громадського транспорту.

КП «Шляхрембуд» звернулося до голови Сумської ОВА Дмитра Живицького та міського голови Олександра Лисенко з пропозицією демонтувати частину габіонів з доріг обласного центру, в тому числі ті, що на сьогодні вже напівзруйновані.

Ще одна складність полягає в необхідності дотримання комендантської години. На сьогодні техніка КП «Шляхрембуд» не має права працювати на дорогах з 23.00 до 4.00 ранку. Це суттєво знизить оперативність та ефективність прибирання снігу та боротьби з ожеледицею. Підприємство запросило в ОВА дозволи на роботу спеціалізованої техніки, яка здійснює зимове утримання доріг у Сумах, під час комендантської години.

Гостро стоїть проблема з недостатнім фінансуванням з міського бюджету. Попри значне здорожчання палива та витратних матеріалів, фінансування на утримання доріг в обласному центрі було зменшено.

Загалом на утримання вулично-дорожньої мережі та штучних споруд у 2022 році Сумська міська рада виділила 62,4 млн. грн. (з них на зимове утримання доріг – 31 млн. грн., зимове утримання тротуарів – 4,2 млн. грн., зимове утримання доріг у старостинських округах Сумської міської ТГ – 1,24 млн. грн.), що майже вдвічі менше за повну річну потребу, яка складає 113,2 млн. грн.

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Facebook. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: