СумБуд
SMR
метизная компания

Медичні мандри сумського лікаря: досвід менеджменту медицини в Німеччині (ФОТО)

Інтерв'ю, Медицина | 09:59, 20.02.2019
 Поділитися

Поділитися в

Реформування медичної системи в Україні потребує не тільки змін зі сторони держави, а й нового погляду самого спеціаліста.
Для того, щоб медицина мала розвиток, необхідно починати з себе. Саме так вважає Марина Сміянова, головний лікар медичного центру «Сехмет» у Сумах. Про свій досвід знайомства зі світовим рівнем медичної сфери у Німеччині, лікар нам розповіла під час інтерв’ю.

-Восени 2018 Ви відвідали “Manager Training Programme” у Німеччині. Що являє собою ця програма?

-Протягом місяця я була учасницею “Manager Training Programme” з ухилом на економічне співробітництво у сфері охорони здоров’я. Ця програма організована Федеральним міністерством економіки й енергетики за підтримки GIZ Ukraine (Deutsche Gesellschaft f?r Internationale Zusammenarbeit) і Export-Akademie Baden W?rtemberg.
Це був постійний процес навчання, що охоплював розуміння таких питань, що таке стратегія і бізнес-планування, операційне керування компанією, проектами та персоналом, фінансова складова, прорахування усіх ризиків медичного бізнесу, а також питання особливостей міжкультурних відносин, методів переговорів та багато інших питань менеджменту.

– Що чекало на учасників проекту?

– Кожного дня ми проходили інтерактивні та практичні тренінги. Нас знайомили з особливостями німецької бізнес-культури, з історією так званого знаку німецької якості «Made in Germany». Ми мали візити до фірм-виробників знарядь для реабілітації і транспортування людей з обмеженими можливостями (Alber GmbH, Sporlastic GmbH), ендоскопічного, діагностичного обладнання, хірургічного інструментарію, різних медичних імплантів та шунтів, відомих німецьких брендів Storz, Erbe Medizintechnik GmbH, Optimed, Asanus, Aesculap. Вони вразили нас своїм масштабом ї організацією. Також ми познайомилися з особливостями медичного туризму до клінік Німеччини на прикладі університетської клініки Фрайбурга, п’ятої за величиною клініки країни. Більш як 40 відділень, 1550 лікарів, 3550 медсестер, 880000 обстежених пацієнтів за рік, а медичний факультет нараховує до 3000 студентів. Це ціле містечко зі своїм парком, реанімобілями, гелікоптерною зоною. Наша група відвідала найбільшу медичну виставку у Європі – Медику у Дюссельдорфі. Це величезна територія інновацій у медичному світі.

-Чи багато було учасників з України?

 “Manager Training Programme” брали участь 4 українці. Також були учасники з Киргизстану, Монголії, Мексики, Молдови, Білорусії та Росії.

-Як проходить день учасника у програми?

 першу половину дня в академії в Тюбінгені проводилися тренінги. Усе навчання було англійською мовою. Заняття проходили досить жваво, ми розбирали різні кейси і підхід до навчання дуже відрізнявся від тієї подачі інформації, як ми звикли.
У другу половину дня ми їхали на підприємства брендових медичних фірм-виробників, де ми знайомилися з їхніми історіями успіху. Нас знайомили з особливостями медичного менеджменту і маркетингу. Після того, що ти побачив формується взагалі новий погляд на розвиток медичної сфери.

-Які підприємства запам’яталися найбільше?

– Найбільше мене вразило на виробництві хірургічного інструментарію “Storz”, де є свій коледж, в якому навчаються студенти виробляти інструменти і найкращі з цих студентів можуть залишитися працювати з подальшою перспективою підвищення своєї кваліфікації.Також у їхньому учбовому залі нам показали інтерактивні операційні, новітніше ендоскопічне обладнання і дали можливість спробувати його на муляжах. Я вперше в житті проводила ларингоскопію.


Те, що ми побачили на виробництві та на виставковому залі “Aesculap”- фірми виробника сучасних імплантатів, які призначені для проведення мінімальних інвазивних ендопротезувань суглобів — просто витвір мистецтва.
Кожен ендопротез відрізняється якістю і пристосований до застосування без істотного впливу на м’язові волокна, сухожилля і кровоносні судини, що актуально при проведенні оперативного втручання по встановленню протеза в суглобі. При цьому можлива реконструкція суглобового зчленування, відповідно до анатомічних особливостей його будови.


Ну, і дуже інноваційне рішення ми побачили від фірми “Asanus”- чипування хірургічного інструментарію, за допомогою якого в інформаційній системі клініки завжди можна відстежити рух будь якого хірургічного інструменту, він на столі в операційній, чи на етапі дезінфекції та стерилізації. З урахуванням того, що ціна хірургічного інструментарію досить висока, це дуже зручний варіант відстежування наявності робочого інструментарію і доведена 30% економічна доцільність цього винаходу.

– Які знання необхідно мати для участі у такому проекті? Наскільки він доступний для провідних спеціалістів медичної сфери?

-Майбутні учасники проходять реєстрацію та мають володіти англійською мовою. Співбесіда та всі заняття проводяться англійською. Якщо говорити про матеріальну доступність, то участь є безкоштовною. Але щоб стати учасником необхідно пройти відбірні тури та підготовчі курси в офісі Німецької громади міжнародної співпраці (GIZ).

-Як впливають такі проекти на розвиток спеціаліста?

– Сучасною необхідністю для кожного спеціаліста є поняття важливості медичного менеджменту і маркетингу для будь-яких медичних бізнес-проектів, це відкриття нових перспектив та можливостей. Під час цього проекту можна отримати безцінний досвід. По-перше, це нові знання щодо європейського рівня медичної сфери, по-друге, знайомства з розумними, креативними людьми, по-третє, відкривається зовсім інший погляд на сучасну медицину та розуміння якою вона має бути.

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Facebook. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: