метизная компания

Сергій Чиж: «Жителі Сумщини мають відчувати, що вони знаходяться у безпеці»

Інтерв'ю | 09:30, 9.12.2021
 Поділитися

Поділитися в

Наприкінці листопада особовому складу поліції Сумщини було представлено нового начальника головного управління Національної поліції у Сумській області. Більшість інформації про полковника поліції Сергія Чижа та його трудову біографію без проблем можна знайти в мережі. Під час інтерв’ю нашому виданню, цікавили перш за все пріоритетні напрямки роботи, можливі кадрові зміни, розслідування резонансних справ та загальне враження від Сумщини.

– Нещодавно вас призначили начальником Головного управління Національної поліції в Сумській області. Які перші враження від Сумщини, колективу, основні задачі в області?

– Позитивні враження. Тут працюють розумні поліцейські, які мають розуміння, як розкривати злочини,  як розслідувати кримінальні провадження. За 11 місяців проведено значний обсяг роботи,  на цьому зупинитися не будемо, продовжимо роботу колишнього начальника, навіть покращимо її. Для мене це важливо, адже за дорученням голови Національної поліції Ігоря Клименка та Міністерства внутрішніх справ, основна наша задача – це довіра населення до кожного поліцейського, забезпечення громадського порядку на території міста Суми, області та розкриття і розслідування тяжких та особливо тяжких злочинів. Жителі області повинні відчувати, що вони знаходяться в безпеці, їх права не порушені, а у разі порушення, їм мають надати максимальну правову допомогу для того, щоб їх права були захищені та відновлені.

Також, серед пріоритетів – забезпечення охорони громадського порядку. Права громадян не повинні бути порушені, не зважаючи на те, це посадові особи, громадські організації чи громадяни. Наступний пріоритет – розкрадання державного бюджету. Винні особи, які брали участь  і розкрадали державний бюджет і цей бюджет не йшов на розвиток міста, а був викрадений, однозначно мають бути притягнуті до кримінальної відповідальності. Наступний напрямок – екологія. Ми маємо зберегти те, що отримали у спадок: ліси, надра, тощо. В Харківській області, де я працював, ми активно займалися притягненням до відповідальності розкрадачів лісу та забруднювачів навколишнього середовища.

Зараз усім керівникам районних територіальних управлінь і відділів поліції поставлені завдання: боротися із наркозлочинністю, розповсюджувачами наркотиків. Прийнято рішення і мною підписаний наказ про проведення на території області операції по боротьбі з наркозлочинністю.

Для ефективної роботи у боротьбі зі злочинністю ми маємо вибудувати повну комунікацію з усіма правоохоронними органами. Адже один у полі не воїн. Є прокурори, є працівники Служби безпеки України й інші працівники правоохоронних органів, з якими ми здійснюємо обмін інформацією, аби кожен, хто вчинить злочин, незалежно від його посади, був притягнутий до законної, юридичної відповідальності.

– Традиційне питання для новопризначеного керівника: чи плануються кадрові зміни та призначення?

– Звичайно є вакантні посади. Хтось відпрацював і має бажання піти на пенсію. Деякі керівники мають бажання перевестися на іншу посаду чи в інший регіон. Я не прихильник того, щоб на території Сумщини працювали працівники з інших областей. Я готовий посилити ті вакантні посади, які на сьогодні є, якісними кадрами як із Сумського регіону, так і з інших.

Та команда, яка є сьогодні, дієва. Всі заступники начальника головного управління на своїх місцях. Робота велася якісно, ми лише її продовжимо, можливо, на деяких напрямках, покращимо.

– Ваше призначення відбулося майже відразу після резонансного вбивства в місті Суми одного із лідерів Правого сектору Олександра Іваніни. На якому етапі розслідування? Над якими ще справами працюють поліцейські?

– З першого дня мого призначення ми над цим працюємо. Я оновив склад слідчо-оперативної групи, впевнений,  що поліцейські Сумщини його розкриють найближчим часом. Це мій авторитет, авторитет поліції Сумщини.

Також ряд злочинів, на які було необхідно звернути увагу: на території міста Суми діяла група осіб, яка вчиняла крадіжки каталізаторів з автомобілів; група осіб, яка здійснювала збут наркотичних засобів; діяла група осіб, яка вчиняла крадіжки з помешкань громадян на території міста Суми та області. Оперативниками були ці факти задокументовані, в подальшому слідчими проведений ряд слідчих дій, особи затримані. Підозри оголошені. Але на цьому ми не зупиняємося, продовжуємо розслідування кримінальних проваджень, встановлюємо інші факти.

Поліцейськими була отримана інформація про розбійний напад на підприємця, у якого під час нападу було викрадено майже пів мільйона гривень. Була поставлена задача слідчим-оперативникам, проведено ряд обшуків, дані особи були затримані під процесуальним керівництвом прокуратури області. Оголошені підозри, їм обрана міра запобіжного заходу – взяття під варту.

Слідчими і дізнавачами Сумської поліції лише у листопаді було оголошено 466 підозр громадянам, які вчинили злочини. З них 200 – з тяжкими та особливо тяжкими злочинами. 300 кримінальних проваджень під процесуальним керівництвом прокурора Сумської області було направлено до суду з обвинувальним актом 141 провадження. Це слідчими підрозділами, які мають всі ознаки тяжких і особливо тяжких злочинів. Лише за 7 днів грудня скеровано до суду 2 обвинувальні акти, стосовно організованих злочинних груп. Також у нас знаходилася у розшуку громадянка за розкрадання державного бюджету. Працівниками управління карного розшуку вона була розшукана, кримінальне провадження скероване до суду.

– Дякую за цікаве інтерв’ю і заздалегідь пропоную нову зустріч за результатами традиційних 100 днів роботи на посаді керівника поліції Сумщини.

– Дякую і вам. Звичайно. Ми завжди готові проінформувати громадськість про свою діяльність.

 

 

 

 

 

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Facebook. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

Суми – місто герой
comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: