метизная компания

Швейне кафе: у Сумах вчать шити за філіжанкою кави

Інтерв'ю | 12:30, 25.08.2020
 Поділитися

Поділитися в

Коли ти любиш свою справу, то вона переростає не просто у буденну роботу. Це історія про те, як швачка Тетяна Скакодуб одного разу закохалася у свою роботу і вирішила поділитися своїми вміннями з оточуючими.

Майже рік у Сумах існує швейне кафе. Для нашого міста це унікальний заклад, та і навряд чи знайдуться його аналоги в Україні. Ми дізналися у його господині майстрині Тетяни про історію створення, про незвичний формат і пухнастого мешканця кафе.

Коли ви потрапляєте у кафе то вас привітно зустрічає одне юрке і пухнасте створіння – шиншила на ім’я Олександр. Саме кафе, до речі, називається «Шиншила». Цікаво, що було першим тваринка чи кафе?

«Я більше року виношувала ідею створити такий коворкінг, де люди могли б у приємній та творчій атмосфері обмінюватися досвідом, знаннями. Коли моя ідея була сформульована, я почала шукати назву для мого кафе. І одна зі знайомих запропонувала мені «Шиншилу», а на відкриття, яке відбулося на католицьке різдво 25 грудня вона і подарувала мені цього пухнастого друга. С того часу ми з ним разом. Чому Олександр? Ми лагідно називаємо його Сашка. Просто саме це ім’я йому дуже личить», – розповідає Тетяна.

На створення такого місця сумську швачку надихнула її французька колега.

«Я не була у Франції, але в епоху інтернету можна подорожувати світом через екран комп’ютера. Так і я натрапила на історію схожого французького закладу. Тому в своєму інтер’єрі мені максимально хотілося зберегти той французький колорит, настрій Провансу. Ці біло-лавандові кольори можливо звідти», – пояснює героїня.

Коли говориш швейне кафе, то уява одразу ж вимальовує столики, барну стійку, принаймні кавамашину. Але «Шиншила» – це більше коворкінг, опенспейс, місце де ви можете орендувати швейне обладнання, оволодіти яким вам допоможе його власниця. Звісно, чай, кава і печиво тут теж знайдуться. Але вони більше для настрою, щоб зробити перерву.

В цьому кафе ви можете купити час. І коштує він від 50 до 90 грн за годину. За це ви отримаєте доступ до різних швейних машин і всього обладнання, що є в кафе. Працювати можна самостійно, а можна отримати собі у наставники професіонала з багаторічним досвідом роботи швачкою.

«Я завжди вважала, що швейна справа у нашій крові, вона дуже близька українцям. Наші бабусі і прабабусі вміли і шити, і вишивати. Вони навіть тканину самі ткали. І це не може так просто забутися. Я дуже хочу повернути нам наше автентичне. Тому я радо вітаю у стінах свого закладу відвідувачів. Я дотримуюсь того принципу, що навчитися шити може кожен бажаючий. І для цього не обов’язково мати хист, вчити тони матеріалу, зубрити нюанси побудови викрійок. Достатньо прийти і спробувати на практиці. Коли у вас є шматок тканини, ви хочете пошити спідницю, то у нас це можна зробити з легкістю», – говорить Тетяна Скакодуб.

На існуючому в кафе обладнані можна шити будь-які вироби: від легенької мереживної білизни до масивного верхнього одягу. Можна прийти з власною ідеєю і втілити її на місці, можна потрапити на один із майстер класі і відточувати свої навики. Заходи, що організовує кафе підійдуть, як для новачків у швейній справі, так і для обізнаних майстрів, завжди можна дізнатися цікавинки, лайфхаки і важливі нюанси роботи.

Знаходиться швейне кафе неподалік від колишньої камвольної фабрики, а тепер це ТЦ «Мануфактура».

«Для мене не було принциповим знайти приміщення поруч із колишньою фабрикою, просто так склалося, що я працюю тут. Можливо випадковості не випадкові. Але для мене це не відігравало такої важливої ролі», – пояснює власниця кафе.

В цьому закладі постійно організовуються майстер-класи з пошиву різноманітних речей. можна в індивідуальному порядку звернутися сюди і отримати вичерпну консультацію і підтримку швачки Тетяни. Ось, наприклад, можна пошити шкільну форму для вашої дитини, чи захисну маску для всієї родини (тепер це невід’ємний атрибут нашого карантинного життя).

Вік відвідувачів кафе дуже різний. Наймолодшій учениці – всього шість років.

«Діти дуже цікавляться швейною справою. В нас була гостя, яка у свої шість років доволі вправно оволоділа швейними машинками. Але тут все залежить від дитини. Я вам скажу, що це важливий для будь-якої людини навик. От наприклад, ви можете самостійно пошити собі сукню, або ж підшити штани, взагалі відремонтувати одяг, і не здавати його в ремонт. Це і швидше, і дешевше, і це ви зробите самостійно, – пояснює власниця. – Звісно, я продовжую працювати швачкою, бо це справа мого життя, я вчилася на швачку, я маю неабиякий досвід. Але знаєте, пошити сукню в ательє – доволі дорого і не кожен собі може це дозволити. Для мене це кафе – це віддушина, місце, де я люблю бути, воно особливе, воно притягує, воно надихає».

Відвідати кафе можна щодня, але краще попередню записатися, щоб потрібна вам машинка була вільною.

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Facebook. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

Суми – місто герой
comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: