Віталій Моісеєнко: «Відеофіксація – це «запобіжник» від неправомірних дій як контролерів, так і суб’єктів господарювання»
Поділитися в
Копіювати посилання

З 1 січня 2018 року в Україні запроваджується нова практика проведення заходів державного контролю у сфері господарської діяльності, а саме – використання процедури відеофіксації під час перевірок. Про мету, процедуру та механізм проведення відеофіксації журналісти видання The Sumy Post розпитали начальника Головного управління Держпродспоживслужби в Сумській області Віталія Моісеєнка.
– Віталію Володимировичу, для чого запроваджується процедура відеофіксації?
– Як засвідчує практика, відеофіксація є одним з ефективних засобів недопущення зловживань та незаконних дій співробітників органів державного нагляду під час виконання службових завдань. Тож, враховуючи досвід використання процедури відеофіксації іншими державними органами у своїй роботі та на виконання нормативних актів щодо запобігання корупції Державна служба України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів з 1 січня цього року почала запроваджувати таку практику у своїх підрозділах.
– Тож, відеофіксація – це своєрідний «запобіжник» від корупційних ризиків в роботі очолюваної вами установи?
– Так. Відеофіксація має стати дієвим бар’єром для корупційних ризиків у нашій роботі. Адже, як зазначив голова Держпродспоживслужби Володимир Лапа під час «прямого» ефіру на радіо «Голос столиці»: «Є три принципи боротьби з корупцією: прозоре регулювання, достойні зарплати та незворотність покарання. Наразі створено достатньо антикорупційних органів, є певний прогрес із рівнем зарплат. Крім того, в плані регулювання ми зараз працюємо над удосконаленням всіх процесів своєї діяльності і усуваємо ті моменти, які можуть бути корупційно місткими. Зокрема, ми розраховуємо, що при запровадженні відеофіксації перевірок такі чинники будуть нівельовані».
– Яким чином відбуватиметься процедура відеофіксації? Чи передбачено використання відеофіксації законодавством України?
– Процедура відеофіксації буде здійснюватись за допомогою нагрудних відеореєстраторів. І це обладнання вже закуплене Головним управлінням Держпродспоживслужби в Сумській області у І кварталі поточного року через систему електронних закупівель.
Використання процедури відеофіксації здійснюється відповідно до законодавства України. Так, пунктом 8 статі 4 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» визначено, що орган державного нагляду має право фіксувати процес здійснення планового або позапланового заходу державного нагляду (рівно як і суб’єкт господарювання). Тому окремого дозволу на проведення такої відеофіксації при проведенні контрольних заходів, регламентованих цим законом, особа, уповноважена на їх здійснення, не потребуватиме.
– На Вашу думку, чи не ускладнюватиме процедура відеофіксації ведення господарської діяльності?
– Я вважаю, що навпаки. Як уже зазначалося раніше, метою запровадження процедури відеофіксації є мінімізація корупційних ризиків. Це своєрідний «запобіжник» від зловживань нашими співробітниками під час перевірок. Разом з тим, вона повинна також зменшити ймовірність порушення вимог чинного законодавства та дисциплінувати й самого суб’єкта господарювання.
Я та мої колеги звертаємося до суб’єктів господарювання з розумінням поставитися до такої ініціативи, підтримати її і всіляко сприяти цим нововведенням. Лише у взаємодії та тісній співпраці Держпродспоживслужби та суб’єктів підприємницької діяльності можливе подолання негативних процесів, які можуть мати місце під час заходів державного нагляду.
Ця ініціатива – ще один крок до розбудови правової держави та цивілізованого суспільства.
Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.
The Sumy Post в Telegram та Viber. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!