метизная компания

У Сумах судді погрожували фізичною розправою

Кримінал, Суд | 12:36, 6.06.2019
 Поділитися

Поділитися в

Вища рада правосуддя 4 червня 2019 року розглянула повідомлення судді Зарічного районного суду Сум Сибільова Олексія Валерійовича про втручання в його діяльність як судді щодо здійснення правосуддя. Про це повідомляє прес-служба ВРП, пише Судово-юридична газета.

Доповідач — член Вищої ради правосуддя Віктор Шапран поінформував, що під час перевірки повідомлення судді Сибільова О. В. встановлено, що 1 листопада 2018 року до Зарічного районного суду Сум із Сумської місцевої прокуратури надійшов обвинувальний акт у кримінальному провадженні за обвинуваченням П. у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 186 (грабіж) Кримінального кодексу України, в якому, згідно з протоколом автоматизованого розподілу, для розгляду вказаної справи був визначений головуючий суддя Сибільов О. В.

За участю сторін було проведено підготовче судове засідання, справу призначено до судового розгляду. Під час судового розгляду П. поводився зухвало, нецензурно висловлювався на адресу його учасників, внаслідок чого 11 березня 2019 року обвинуваченого на підставі ст. 330 (заходи до порушників порядку судового засідання) Кримінального процесуального кодексу України за порушення порядку в залі суду було видалено на час проведення зазначеного судового засідання.

У наступному судовому засіданні 5 квітня 2019 року при вирішенні питання щодо можливості продовження розгляду справи, а також наявності або відсутності клопотань учасників щодо зазначеного питання обвинувачений П., перебиваючи суддю нецензурною лайкою, також висловив неприховані погрози фізичною розправою судді та членам його родини. Після цього розгляд справи було відкладено та з огляду на наявність у діях обвинуваченого ознак кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 377 (погроза або насильство щодо судді, народного засідателя чи присяжного) КК України, 5 квітня 2019 року було повідомлено правоохоронні органи, викликано слідчо-оперативну групу та в порядку ст. 214 (початок досудового розслідування) КПК України подано заяву про вчинення злочину до Сумського ВП ГУ НП в Сумській області.

Крім того, зазначені дії обвинуваченого змусили суддю як головуючого 5 квітня 2019 року заявити самовідвід у справі, оскільки подальша його участь у вказаному кримінальному провадженні могла викликати сумнів у стороннього спостерігача щодо об’єктивності та неупередженості судді та щодо будь-яких рішень у цьому провадженні, а також дати привід для маніпуляцій з цією інформацією будь-якій зі сторін у справі у разі незгоди з прийнятим судовим рішенням.

Ухвалою Зарічного районного суду Сум від 8 квітня 2019 року заявлений самовідвід задоволено.

Для підтвердження фактів про втручання суддя долучив до повідомлення технічний запис судових засідань, що підтверджує зазначені суддею відомості про нецензурні висловлювання обвинуваченого на адресу судді, а також погрози фізичною розправою йому та членам його сім’ї.

Прокуратура Сумської області повідомила, що 5 квітня 2019 року Сумським відділом поліції ГУ НП в Сумській області за повідомленням судді Зарічного районного суду Сум Сибільова О. В. внесено відповідні відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань та розпочато досудове розслідування у кримінальному провадженні за ч. 1 ст. 377 КК України за фактом погроз обвинуваченого П. фізичною розправою на адресу судді Сибільова О. В.

Розглянувши повідомлення судді Зарічного районного суду Сум Сибільова Олексія Валерійовича про втручання в його діяльність як судді щодо здійснення правосуддя, Вища рада правосуддя ухвалила звернутися до Генеральної прокуратури України щодо надання інформації про розкриття та розслідування злочину у кримінальному провадженні за повідомленням судді Зарічного районного суду Сум Сибільова О. В.

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Facebook. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: