СумБуд
SMR
метизная компания

До Сум після реставрації повернулися унікальні музейні предмети

Культура | 18:03, 30.12.2020
 Поділитися

Поділитися в

Після реставрації у Харківській філії Національного науково-дослідного реставраційного центру України до зібрання Сумського обласного краєзнавчого музею повернулися унікальні музейні предмети, які є свідками багатовікової історії та культури Сумщини.

Зокрема, ювелірна нагрудна прикраса – ланцюг з підвіскою-дзвіночком київської археологічної культури (середина ІІІ-перша половина V ст.). Прикраса надійшла до музею у 2018 р. від краєзнавця і мецената, засновника приватного музею «Причал Одіссея» Сергія Гуцана.

Ланцюг, виготовлений у стилі східноєвропейських виїмчастих емалей, став об’єктом дослідження фахівців-археологів, які вивчають ранні етапи історії слов’ян Дніпровського Лівобережжя, музейних працівників і реставраторів. Він складається з семи частин, виготовлених шляхом лиття зі сплаву на основі міді, оздоблений геометричним орнаментом з глушеної керамічної пасти, має підвіску-дзвіночок у вигляді чотиригранної піраміди.

Предмет був відреставрований художником-реставратором творів з металу І категорії – Володимиром Болотіним.

Ознайомитись з прикрасою, виготовленою стародавніми ювелірами, можна в оновленій до 100-річчя Сумського обласного краєзнавчого музею експозиції в розділі «Археологічні скарби музею» за адресою вул. Герасима Кондратьєва, 2.

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Facebook. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: