ГазЗбут
СумБуд
метизная компания

На Сумщині відреставрують будинок відомого земляка (ФОТО)

 Поділитися

Поділитися в

Триває робота з виготовлення проекту з консервації і реставрації будинку М.М. Неплюєва в Воздвиженському, що на Ямпільщині. Про це на своїй сторінці в Фейсбук написав директор музею Трудове братство М. М. Неплюєва Валерій Авдасьов.

Коштом мецената (своє ім’я він прохав не називати) триває робота з виготовлення проекту з консервації та подальшої реставрації будинку М. М. Неплюєва в селі Воздвиженському. У проекті беруть участь: архітектор Олександр Заяц, спеціаліст із дерев’яних конструкцій Олександр Тихонович, художник-реставратор Софія Прядко (м. Львів), айтішник Євген Хайтак із Чернігова, пише yampil.info.

Будинок був збудований у 1884 році місцевими майстрами. М. Неплюєв так описував його: “Небольшой, одноэтажный, серый под зеленой железной крышей, с красивыми белыми в русском стиле наличниками окон, дом этот только узкой стороной своей обращен к большому пруду”.

У цьому будинку пролунали перші романси українського композитора Павла Сениці, прочитані перші твори історика Павла Федоренка. Тут бували відомі діячі української культури: хормейстер Яків Калішевський, педагог Ольга Максимович, російські письменники Микола Вагнер та Михайло Меншиков, прима-балерина Большого театру Катерина Гельцер, видатний французький славіст П’єр Паскаль, історик церкви Михайло Тареєв, діяч євангельського руху Іван Проханов, видатний лікар Іван Сікорський – батько знаменитого авіаконструктора.

Нині будинок перебуває в аварійному стані. За часів радянської влади тут знаходились семирічна школа, дитсадок, а потім ще і пошивний цех. Кожна установа перебудовувала приміщення під свої потреби: вирізали нові вікна, робили нові стіни, прибудови, тричі змінювали місце входу, перекроювали дах…

Зі старих світлин, описів у літературі, спогадів сучасників складали ми картину первинного обрису цього будинку. Все ставало на свої місця. І ось, поки що віртуально, будинок представ у своїй скромній і чарівній красі.

Довідково: Микола Миколайович Неплюєв (1851, Ямпіль (Сумська область) — 1908) — богослов, громадський діяч, педагог і мислитель. Він був суспільним діячем європейського масштабу, членом англо-російської літературної спілки, Міжнародної Молитовної спілки, головним організатором проведення Конгресу єдиного людства (Париж 1900).

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Facebook. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: