Обереги від ворога створюють з тополь на фестивалі різьбярства на Сумщині
Поділитися в
Копіювати посилання

У славній гетьманській столиці, Глухові, з 4 до 8 липня відбувається фестиваль різьбярства.
До міста з’їхалися майстри із Києва, Львова, Чернігова, Сум, Кролевця, Шостки, Ромен та місцеві умільці. Від 4 липня вони розмістилися у центральному парку міста й почали створювати дерев’яні скульптури.
Центральний парк Глухова на кілька день перетворився у креативну майстерню. Матеріал для творчості – тополя. Це старі дерева, які мали б після спилювання піти на дрова.
Так триває робота над скульптурою «Меч єдності», яка і буде відкривати експозицію. До його створення майстер народної творчості Ігор Білевич залучає всіх бажаючих.
Ідея подібного фестивалю належить саме йому. Разом зібрав своїх учнів та колег з інших міст України.
“Глухів знаходиться на кордоні з країною-агресором, тому нам вкрай необхідно популяризувати нашу культуру. Також це спілкування між майстрами, обмін досвідом. Тут є хороша можливість показати культуру українську, наші вміння, знання, пов’язати історію глибину з часів Трипілля до сьогодні, таким чином продовжуючи такий ланцюг історичний”,- розповів Сергій Шум, організатор фестивалю.
Кожна скульптура наскрізь пройнята українськими символами й традиціями. Викладач Київського державного інституту декоративно-прикладного мистецтва та дизайну ім.М.Бичика Василь Шевчук працює над композицією “Оберіг”.
Василь Шевчук, майстер різьби по дереву говорить: “У рушниках із орнаментальних елементів складена наша композиція. І тут Кролевець недалеко, то так Бог дав щоб так сталося у нас. Під виглядом декоративності буде оберіг, берегиня. Тобто отак через схематичні елементи ми зробимо таку композицію”.
Часу обмаль, кажуть майстри, адже те, що робиться за тиждень, вони мають виконати за два-три дні. Скульптор та музикант фолькгурту зі Львову Антон єдиний із майстрів, хто працює без ескізу.
“Я навмисно не робив ніяких ескізів, а взяв пилу до рук і почав працювати. Це буде співець – козак із чубом, але внизу як символ, будуть дві кобзи в нього і також птах збоку біля голови”, – поділився Антон Лубій, скульптор.
Окрім оберегів майстри виготовили полиці для книжок у вигляді шпаківки.
Усі скульптури залишаться у Глухові в центральному парку. Наступного ж року різьбяри планують їх доповнити новими експонатами.
Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.
The Sumy Post в Telegram та Facebook. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!