метизная компания

Обласний художній музей хочуть перетворити на Сумський версаль

Культура | 18:29, 22.09.2020
 Поділитися

Поділитися в

Про плани щодо реконструкції комплексу Сумського обласного художнього музею ім. Н. Онацького в рамках «великої реставрації» об’єктів культури розповів Прем’єр-міністру України Денису Шмигалю і Міністру культури та інформаційної політики Олександру Ткаченку голова Сумської облдержадміністрації Роман Грищенко.

Денис Шмигаль оглянув колекцію музею, зокрема, твори Тиціана, Пальми Молодшого, Луки Джордано, Франческа Солімени, Геріта ван Хонтхорста, Клода Верне, Леопольда Буальї, Елізабет Віже Лебрен та інших майстрів.

«Зібрання музею – це понад 17 тис. творів Східного, Західноєвропейського та вітчизняного образотворчого, декоративного мистецтва ХVІ-ХХІ ст. національного і світового рівня, – розповів Главі Уряду Роман Грищенко. – На жаль, сьогодні понад 90% творів мистецтва зберігаються в фондосховищі. Насамперед, образотворчого та декоративно-ужиткового мистецтв ХІХ – ХХI століть».

У рамках програми «Велике будівництво в культурі-2021» планується добудова сучасного корпусу виставкового залу художнього музею. Орієнтовна вартість – 120 млн грн.

Проєктом передбачено також створення 3-поверхового виставкового комплексу, наявність скульптурного залу, утворення відкритого підземного простору за принципом сучасного Версалю.

Планується і загальна реставрація будівлі музею. За оцінками експертів, загальна вартість ремонт-реставрації об’єкту складає 35 млн грн. Проектом передбачено санітарно-технічне облаштування та приєднання будівлі до міських каналізаційних мереж; заміну вікон, покрівлі та даху; облаштування робочих місць для персоналу музею; ремонт фасаду та експозиційних залів.

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Facebook. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: