ГазЗбут
СумБуд
метизная компания

“СумАрки”: п’ять арок у Сумах можуть стати туристичними об’єктами

Культура | 18:24, 15.07.2020
 Поділитися

Поділитися в

Чи можуть звичайні міські арки бути туристичними об’єктами? Група сумчан, які створили громадське об’єднання “Верижиця“, вважають, що можуть. Вони обрали п’ять арок, розташованих в різних будівлях у центрі Сум, наділили їх туристичними назвами, історією та атмосферою. Тож, зовсім скоро, сумчани та гості міста можуть отримати новий туристичний маршрут центром – від арки до арки. Про це повідомляє Суспільне.

ФУТАРКА

10 років тому арка у будинку на вулиці Воскресенській, 8 стала об’єктом для першого фестивалю стріт-арту в Сумах. Через 10 років після створення вона потребувала реконструкції, оскільки фарба полущилась і на стінах з’явилися “матюки”.  Нещодавно автор малюнків, художник Костянтин Аленінський відреставрував арку, давши їй назву.

КУБАРКА

Ще одна арка розмістилася навпроти пам’ятника Тарасові Шевченку в будинку на вулиці Соборній, 44. Згодом, вона може перетворитись на “КубАрку”. Раніше у сквері навпроти цієї арки, де зараз пам’ятник Тараса Шевченку, була інша скультура Шеченка, яку створив Іван Кавалерідзе. Проте, через деякий час її знесли. Причина: пам’ятник був з бетону, у кубічному стилі, який не надто вітали в Радянському Союзі. У пам’ять про кубізм і Тараса Шевченка з’явилася ідея розфарбувати цю арку у відповідному стилі. Під час фестивалю стріт-арту цю арку розмалювали сумські художники.

ГУСАРКА

Для цієї арки назву обрали одразу, адже розташовується вона навпроти скульптури сумського гусара, у будинку на вул. Соборній, 36, тому пропонують іменувати її “ГусАркою”. Архітектор Володимир Биков вважає, що не варто обирати для арок випадкові назви, вони, на його думку, повинні мати історичну прив’язку. ГусАрка поки не має ні малюнків, ні ремонту. Для створення ілюстрацій та оновлення арки потрібні дозвільні документи, без яких будь-які дії художників вважатимуться незаконними.

ПЕЧАРКА

10 років тому темою фестивалю стріт-арту в Сумах були копії світового мистецтва. Саме так у різних куточках середмістя Сум з’явилися сучасні мистецькі прочитання малюнків з печери Альтаміра, копій “Джоконди” Леонардо да Вінчі, “Поцілунку” Клімта “Декалькоманії” Магрітта та інших. “ПечАрка” знаходиться в провулку 9 Травня, 4. Вона має таку назву, бо пов’язана з історією та печерними малюнками. ЇЇ розмалював Артем Водяник, і це теж один з перших стріт-артів. Вона присвячена мистецтву розписів печери Альтаміра в Іспанії періоду кам’яного віку.

МУЗАРКА

У будинку № 83 на вулиці Петропавлівській з 1893 року і до смерті в 1929 році, мешкала Олександра Василівна Кандиба – мати відомого українського поета, уродженця Сумщини, Олександра Кандиби (Олександра Олеся), який теж тут періодично жив. У сумчан з’явилася ініціатива створити в цій будівлі музей, але поки в ній працює інше відомство.

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Facebook. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: