метизная компания

Сумський художній музей відзначає перше століття

Культура | 15:03, 1.03.2020
 Поділитися

Поділитися в

Сумський обласний художній музей ім. Никанора Онацького – справжня скарбниця вітчизняного та зарубіжного образотворчого і декоративного мистецтва ХVІ – ХХІ ст. – відзначає свій перший столітній ювілей.

Про це повідомляє Сумська обласна рада.

Унікальні твори мистецтва експонуються у двоповерховому будинку, що є пам’яткою архітектури кін. ХІХ – поч. ХХ ст. (проект архітектора Густава Шольца).

На першому поверсі розгорнуто експозицію образотворчого мистецтва України та Росії ХVІІІ – поч. ХХ ст., а також країн Західної Європи: Італії (ХVІ – кін. ХІХ ст.), Голландії та Фландрії (ХVІІ – ХІХ ст.), Франції (ХVІІ – поч. ХХ ст.). На другому поверсі діє постійна експозиція декоративно-ужиткового мистецтва, до якої увійшли кращі світові зразки ХVІІ – поч. ХХ ст. за такими розділами: мистецтво України, Росії, країн Західної Європи, Далекого та Близького Сходу.

Заснований 1 березня 1920 року Сумський художньо-історичний музей мав за основу колекцію (біля 5,5 тисяч експонатів) відомого київського промисловця і мецената Оскара Гансена, яка у 1914 р. була привезена власником в Суми по лінії родинних зв’язків. Перші художньо-історичні експозиції відкрились для відвідувачів в 1921 році.

Директором музею майбутнього музею було призначено єдиного на той час у сумському регіоні професійного художника, поета, педагога, мистецтвознавця, уродженця краю — Никанора Харитоновича Онацького (1875 – 1937).

Комплектація фондів, так само, як і їх показ протягом всього періоду відбувалися у відповідності до специфіки збірки музею, започаткованої Н.Онацьким : твори українських, російських, західноєвропейських майстрів, декоративно — ужиткове мистецтво XVI – ХХ ст.

Музейна збірка нараховує біля 17 тисяч експонатів: живопис, графіка та скульптура по розділам: українське та російське мистецтво 18 поч. 20 ст., радянське та зарубіжне мистецтво (Італія, Франція, Фландрія, Голландія, Германія, Польща), а також колекція нумізматики: російські, польські монети. Основна частина колекції зберігається в приміщенні колишнього Казначейства, пам’ятника архітектури поч. XX ст. І тільки 6 відсотків експонатів представлені широкому загалу.

У музеї створено два окремих відділи. Відділ декоративного мистецтва репрезентує зразки професійного і народного декоративного мистецтва України та Росії, вироби західноєвропейських та східних майстрів 16 – поч. 20 ст. Галерея скульптури І.П. Кавалерідзе – зберігає художньо-меморіальний спадок відомого скульптора, драматурга і кінорежисера.

Музей – провідний культурний центр області, популярність якого зростає завдяки активній виставочній діяльності. Приклад тому – міжнародні виставки в Германії, Італії, Польщі в інших країнах.

Музей практикує експонування своїх фондів як на стаціонарних, так і пересувних виставках. І до 100-річного ювілею створення Сумського обласного художнього музею ім. Никанора Онацького підготовлено виставку творів з фондів музею. Вона дає уявлення про багатство та різноманітність зібрання, що належить до Державної скарбниці музейного фонду України.

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Facebook. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: