метизная компания

У Шостці створюють музей Скоропадського

Культура | 08:58, 18.02.2021
 Поділитися

Поділитися в

На базі дитячої бібліотеки у Шостці створюють ще один відділ Краєзнавчого музею – музей Скоропадського.

Про це стало відомо під час круглого столу. Участь у ньому взяли краєзнавці, музейники, бібліотекарі.

Історія Гамаліївського монастиря нерозривно пов’язана з ім’ям Івана Скоропадського, який проголосив себе покровителем обителі. Тому Харлампіївський монастир вже зараз перетворюють на туристичну перлину Шосткинської громади. Облаштування музею Скоропадського на базі бібліотеки – це, так би мовити, анонс створення у майбутньому великого музею. Цю ідею не один рік виношує Олена Чанцева-Коваленко, голова Шосткинського відокремленого підрозділу Українського товариства охорони пам’яток історії та культури.

“Ми починаємо з такої краплинки. У нас будуть раритетні речі про монастир. Наприклад, лампадки того часу. Ми й надалі будемо збирати старовинні речі. Нам з Києва передадуть погруддя Скоропадських, книжки”, – зазначила вона.

Наразі проведена етнографічна експедиція. Мешканці села Гамаліївка передали свої родинні реліквії, частина з яких стане експозицією новоствореного музею.

Наразі планується зйомка документального фільму з поїздкою до Цюриху у Швейцарію. Там мешкають останні дві доньки Павла Скоропадського.
“Планується перевезти до Шостки з Німеччини прах Скоропадського. Але, щоб його перевозити треба мати куди. Тому запрацював заповідник «Державотворці Сіверщини». Наступний крок – ми дуже чекаємо на утворення його адміністрації”, – повідомила Олена Чанцева-Коваленко.

Зараз роздумують як популяризувати монастир серед населення. Зокрема пропонується створити історичну майстерню, або зробити 3Д-експозицію зі старовинних фото. Це була перша така зустріч мета якої обговорити подальші напрямки роботи та бачення того, яким має бути майбутній музей, пише shostkanews.city.

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Facebook. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: