СумБуд
SMR
метизная компания

У Сумах презентували IV том проекту “Сумщина. Велика спадщина”

Культура | 20:02, 26.11.2020
 Поділитися

Поділитися в

Сьогодні презентували першу частину серії «Проза», що представляє собою антологію творів письменників, життя і творчість яких пов’язані з Сумщиною.

Представлені твори є невід’ємною частиною національного і духовного мистецького статку. Збираючи під спільною обкладинкою твори письменників Сумщини за більш, ніж 300 років, від Барокко до Модернізму, упорядники розуміли, що мають справу із створенням спільного образу Сумського письменства.

Родіон Кочубей, директор видавництва «Університетська книга» та один з ініціаторів цього проєкту зазначив, що «Сумщина. Велика спадщина» дуже затребувана серед читачів, педагогів, краєзнавців. Тому у планах – додаткові тиражі вже виданих книжок, друк вже готової другої частини «Прози» (ХХ століття – сьогодення), підготовка нових тематичних книг цього проєкту, а також – підготовка електронної версії всього проєкту. У ініціаторів та ідейних натхненників проєкту вже є плани на видання наступних книг «Музеї», «Театр та кіномистецтво».

Потрібно зазначити, що в проєкті «Сумщина. Велика спадщина» кожна з 4 виданих книг має своє обличчя. «Образотворче мистецтво» представляє Давид Бурлюк, «Поезію» – Олександр Олесь, «Краєзнавство» – Пантелеймон Куліш, «Прозу» – Микола Хвильовий.

Перша книга зібрала доробок художників, уродженців Сумщини, творчість яких стала яскравою сторінкою в історії вітчизняного і світового малярства, графіки і скульптури. Серію «Сумщина. Велика спадщина» з літературного краєзнавства відкриває «Поезія», що включає поетичний доробок 80 авторів за 12 століть. Це поезія оригінальна і перекладна. Третій том під назвою «Краєзнавство» є унікальним, оскільки узагальнює інформацію про істориків, краєзнавців, археологів та етнографів, чия творчість та дослідницька праця пов’язані з нашим краєм і стали визначним явищем для України.

Фото: Суспільне

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Facebook. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: