ГазЗбут
СумБуд
метизная компания

У Сумах презентували унікальну книгу «Імена України. 100 митців»

Культура | 22:26, 12.03.2021
 Поділитися

Поділитися в

У виданні представлено твори кращих митців України від часів Київської Русі до початку ХХІ століття. Робота над книгою тривала майже два роки, до якої були залучені музеї зі всієї України, а також із закордону. Наприкінці 2020 року книгу було видано за підтримки Українського Інституту книги

Дизайн та шрифт для книги розробив відомий український дизайнер Дмитро Растворцев, підготовку тексту та відбір ілюстративного матеріалу здійснив заслужений діяч мистецтв України Сергій Побожій.

У книзі на кожного митця відведено по одному розвороту. Там є його твір, опис творчого шляху та загалом біографії, а також портрет, автопортрет чи фото митця і цитата про нього іншої відомої особи.

За словами Сергія Побожія, найскладніше було знайти рівновагу між дуже відомими іменами й тими, хто заслуговує на увагу, але не має значної слави. Наприклад, йдеться про «закарпатську школу» Ерделі та Екстера, а водночас і про всім відомого кінорежисера Олександра Довженка. Мало хто знає, але Довженко також малював, тому в книзі представили його твір – портрет Павла Тичини.

У книзі – 118 робіт із 21 українського музею, а також музеїв та приватних колекцій України, Великої Британії, Ізраїлю, Нідерландів, Польщі та США. Найбільшу кількість творів для книги надано Сумським художнім музеєм ім. Н. Онацького та Національним художнім музеєм України.

Ідея книги – візуалізувати українське мистецтво через імена та твори митців. Кожному митцеві присвячений один розворот книги, на якому – фото або портрет, короткий життєпис, вислів митця про свою творчість чи іншої відомої особистості про митця.

«Народилася ідея саме після проекту «Сумщина. Велика спадщина». Першою книгою цього проекту була «Образотворче мистецтво». Ми почали розмовляти, винаходити якісь нові ідеї, і отримали цю книгу», – розповів видавець Родіон Кочубей.

Книга «Імена України. 100 Митців» має стати початком серії видань, присвячених найвідомішим українцям.

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Facebook. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: