СумБуд
SMR
метизная компания

Чому в обласній стоматполіклініці немає безоплатних послуг?

Медицина | 18:25, 11.01.2021
 Поділитися

Поділитися в

Сумчанка Анастасія Козакова написала у фейсбуці, що ув обласній стоматполіклініці відмовляються надавати безоплатні послуги навіть дітям з багатодітних сімей.

«Мы относимся к льготной категории населения, как многодетная семья. Сегодня на 8.30 у нас был льготный талончик на лечение зуба ребёнку в стоматологической поликлинике на Привокзальной. Сыну помощь оказали, но предупредили, что больше по льготам они не работают, все лечение будет платным. С сегодняшнего дня даже детям с острой болью все платно. Это законно? Почему не финансируется? На горячую линию МОЗ дозвониться не могу.

На двери висит такое объявление», – написала жінка.

Начальник обласного управління охорони здоров’я Сергій Бутенко відповів так:

«Згідно з Концепцією реформи системи охорони здоров’я України, враховуючи реалізацію державних гарантій медичного обслуговування населення з 01 квітня 2020 року за програмою медичних гарантій, заклади фінансуються відповідно до наперед законтрактованих пакетів медичних послуг з Національною службою здоров’я України (далі – НСЗУ). Через те, що КНП СОР «Сумська обласна клінічна стоматологічна поліклініка» реорганізовано 06 квітня 2020 та договору з НСЗУ не укладено, кошти не виділено. Стоматологічні послуги здійснюються на платній основі.

За власний рахунок КНП СОР «Сумська обласна клінічна стоматологічна поліклініка» має можливість надати безкоштовну стоматологічну допомогу лише дітям-сиротам, інвалідам та дітям, батьки яких загинули в АТО.

У зв’язку з надходженням останнім часом звернень про відсутність безкоштовної стоматологічної допомоги дітям міста було запропоновано відділу охорони здоров’я Сумської міської ради для вирішення цього питання ввести до штатного розкладу Комунального некомерційного підприємства «Клінічна стоматологічна поліклініка» Сумської міської ради посаду лікаря-стоматолога дитячого. На сьогоднішній день відповіді з відділу охорони здоров’я Сумської міської ради не отримано.

На сьогодні заклад має укладені угоди з НСЗУ.

Після реорганізації в підприємства, заклади мають право вводити платні послуги, а кошти спрямовувати на заробітну плату та розвиток лікарні».

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Facebook. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: