СумБуд
Реклама
метизная компания

На Сумщині планують розгорнути 800 ліжок у мобільних шпиталях

Медицина | 19:02, 6.11.2020
 Поділитися

Поділитися в

Розгортати додаткові ліжка, не забезпечені киснем, недоцільно та небезпечно. Про це 6-го листопада сказав начальник Сумського обласного управління охорони здоров’я Сергій Бутенко. Він також розповів, що в області планують розгорнути 800 ліжок в мобільних шпиталях, для чого закуплять кисневі концентратори.

Нині в області є понад 1000 ліжок у 15-ти стаціонарах, де лікуються хворі з коронавірусом або з підозрою. Це 63,5% від виділеного ліжкового фонду. У резерві ще – 195 місць.

“Основа терапії лікування коронавірусної інфекції – це подача кисню, киснева терапія, і сьогодні розкривати додаткові заклади охорони здоров’я, додаткові ліжка, які не забезпечені киснем фактично, є недоречним, “, – сказав Бутенко.

У закладах резерву є 195 місць, 8 з них – реанімаційні. На апаратах штучної вентиляції легень зараз 13 людей, всього у відділеннях інтенсивної терапії лежать 53 пацієнти.

На запитання щодо об’єктів, які можуть бути використані під мобільні шпиталі, начальник обласного управління охорони здоров’я відповів, що почнуть з санаторіїв.

“У нас є два дитячі санаторії, у які через червону чи помаранчеву зону, госпіталізація заборонена, діти там не перебувають. Розглядаємо залучення цих санаторіїв. І, безумовно, йде мова у випадку такого прогресу стрімкого і різкого, залучення немедичних закладів – пропрацьовуються варіанти залучення спортивних арен, спортивних залів”, – сказав Бутенко.

В області планується створення мобільних госпіталів у немедичних закладах – на 800 ліжок.

“Ми вже передбачаємо закупівлю кисневих концентраторів, вони будуть у резерві, там будуть відповідні перегородки, біотуалети, ви всі бачили варіанти Італії, інших європейських країн”, – сказав Бутенко.

Аби мобільні шпиталі запрацювали, треба 32 млн грн, сказав чиновник, потребу передали до МОЗ.

Сергій Бутенко також розповів, що чиновники працюють над тим, щоб до 80% всього ліжкового фонду забезпечити киснем. Перший транш медичної субвенції (15,9 млн грн), за його словами, був спрямований на два напрямки: проведення робіт і проєктно-кошторисна документація на проведення точок централізованої подачі кисню.

“7 закладів зараз цю робоу проводять, два – у Ромнах і Лебедині – вже робота завершилась щодо проведена централізованого кисню. І також ця роота продовжується ще в районних 5-ти закладах. Інший напрямок – закупівля кисневих концентраторів. Ми одразу закупили 25 концентраторів високого тиску, який має 4 виходи, тобто 4 людини можуть бути забезпечені одночасно кисневою терапією. Вони зараз поставлені у госпіталь ветеранів та інфекційну лікарню. Триває робота над закупівлею інших концентраторів – на 2 входи – госпіталь, який проводить закупку, заключив угоду на 191 такий концентратор, тобто, фактично, 382 ліжка будуть забезпечені киснем” , – сказав Бутенко.

Суспільне

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Facebook. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: