метизная компания

На Сумщині почали оформляти лікарняні в електронному вигляді

Медицина | 19:30, 27.08.2021
 Поділитися

Поділитися в

В Сумській обласній лікарні 27 серпня почали оформляти перші листки непрацездатності. За п`ять днів усі лікарняні заклади області мають перейти на такий формат видачі лікарняних. На сьогодні, за словами експертки обласного управління охорони здоров’я з питань тимчасової втрати працездатності Наталії Мальованої, не перейшли на електронну форму понад 10 закладів області.

Про це повідомляє Суспільне.

Лікар-невропатолог Олександр Юрченко показує, як працює електронна система і розповідає, що вже виписав пацієнту лікарняний у такому форматі.

“Хворий поступив близько 9-ї години по швидкій допомозі з сильним болем у спині. Хворий працює, тому я повинен зробити електронний листок непрацездатності. Це не є проблема. Зайняло приблизно дві хвилини. Оформив запис, ввів усі необхідні поля”, – розповів він.

Зі 114 медзакладів Сумщини вже перейшли на електронні лікарняні близько сотні, говорить експертка з питань тимчасової втрати працездатності Наталя Мальована.

“Ті пацієнти, які до цього були на паперових листках непрацездатності, вони на них залишаться до одужання або до встановлення групи інвалідності. На даний час заклади завершують підготовку, бо з 1 вересня абсолютно всі 100% закладів охорони здоров’я області перейдуть на видачу електронних лікарняних листків”, – розповіла вона.

У Центрі первинної медико-санітарної допомоги №2, говорить заступниця директорки, Людмила Цюкало, почнуть працювати з електронними лікарняними з вересня. Тоді планують розпочати роботу і центрі №1. Поки ж закінчують підготовчий період, який тривав впродовж літа, говорить заступник директора ЦПМСД №1 Володимир Шепіль.

“Лікарям буде трохи складніше, бо потрібно буде вносити інформацію – дублювати – в паперову картку, яка завжди була, і в електронну систему. На все це потрібен час, а в нас на все – 15 хвилин. Завести дві карточки, зробити записи, призначити лікування, обстеження та ще й подивитися хворого. На все – 15 хвилин. Буде складно”, – вважає він.

За словами Наталі Мальованої, всі інформація про електронні лікарняні знаходитиметься на порталі послуг Пенсійного фонду України.

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Facebook. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: