метизная компания

На Сумщині триває формування спроможної мережі лікарень

Медицина | 16:59, 11.04.2023
 Поділитися

Поділитися в

Наприкінці лютого в Україні стартував інфраструктурний етап медичної реформи: Кабінет міністрів України затвердив строки, порядок визначення та функціонування госпітальних округів.

Про це інформує пресслужба Сумської ОВА.

Цей процес розпочався ще в 2021 році і не припинявся попри воєнний стан. Робота активізувалась у другій половині 2022 року, коли Міністерство охорони здоров’я України запропонувало новий формат госпітальної мережі і більш чітко та зрозуміло визначило критерії, за якими вона має формуватися.

«По рекомендації Міністра нами створена робоча група, до складу якої увійшли керівники та працівники медичних закладів, представники громадськості, профспілкових організацій та різних політичних сил. Також у рамках робочої групи ми створили підгрупи, щоб детально пропрацювати всі моменти по районах (які є кластерами) і вже в ці підгрупи включені керівники усіх громад та керівники медичних закладів. Очолюють їх голови РВА і ми спільно з ними та за погодженням з обласною радою готуватимемо загальні пропозиції для МОЗ», – зазначила заступниця голови Сумської ОВА Олена Бойко.

Відповідно до постанови Кабміну, на території області мають бути створені надкластерні, кластерні та загальні заклади.

У кожному районі буде кластерна лікарня, яка забезпечить надання більшості медичних послуг – від педіатрії до хірургічних втручань. Надкластерні лікарні – це рівень високоспеціалізованої медичної допомоги. Саме на ці заклади спрямовуватиметься найбільша увага.

Також є рівень загальних лікарень. Під їх критерії, за словами заступниці голови ОВА, підпадає більшість районних і міських лікарень, які мають стати осередками надання допомоги на базовому рівні і за потреби перенаправляти жителів Сумщини за маршрутами пацієнта далі на кластерний або на надкластерний рівень.

«Ми також розглядаємо загальні лікарні з точки зору їх доступності на територіях прикордоння. Добре пам’ятаємо час, коли Сумщина була в окупації та оточенні, і відразу після деокупації, коли через зруйновані мости, через неможливість проїхати, люди були відрізані від надання медичної допомоги. Тому дуже обережно підходимо до формування мережі загальних лікарень, які в більшості своїй будуть виконувати роль лікарень прикордоння. Такі, які в тому числі надаватимуть і хірургічні послуги. Міністр нас в цьому підтримав і пообіцяв, що розглядатиметься зниження певних вимог до лікарень прикордоння, щоб ці лікарні могли існувати в системі», – розповіла Олена Бойко.

На питання: «Що ж буде з лікарнями, які не потрапляють на сьогодні до спроможної мережі?», заступниця голови СОВА відповіла:

З лікарнями, які не потрапляють на сьогодні до спроможної мережі є два можливих шляхи. Перший – укладання угод з НСЗУ на ті види медичних послуг, за якими в цих закладах створено умови, та утримання їх за рахунок громад, другий – об’єднання із закладами первинної медичної допомоги, які контрактуються з НСЗУ.

За словами Олени Бойко, філософія медичної реформи не передбачає закриття або ліквідацію закладів. Реформа здійснюється для того, щоби покращити доступ жителів Сумщини до якісних медичних послуг.

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Facebook. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: