метизная компания

Протиепідемічні заходи в Сумах існують лише на папері, – Держпродспоживслужба

Медицина | 16:57, 21.08.2020
 Поділитися

Поділитися в

Сумська міська влада відверто ігнорує факти стрімкого поширення коронавірусної хвороби на території (213 захворілих осіб за останні 7 днів), оскільки профілактична робота серед населення та протиепідемічні заходи в місті Суми існують лише на папері, – повідомляє Держпродспоживслужба у Сумській області.

В місті продовжується повне ігнорування масочного режиму та інших карантинних обмежень в громадському транспорті та закладах громадського харчування. Однак, є набагато більш кричущі факти порушень в умовах запровадженого карантину.

16 серпня 2020 року на базі дитячого парку «Казка» у місті Суми відбувся масовий захід – Кольоровий фестиваль. Згідно інформацій та відеоповідомлень, поширених в соціальних мережах, під час проведення зазначеного заходу були грубо порушені вимоги протиепідемічного режиму в частині перебування значної кількості осіб під час масових заходів без дотримання соціального дистанціювання та вдягнених засобів індивідуального захисту особами, що брали участь у проведенні фестивалю, що є порушенням вимог ч. 1 п. 10 та ч.1 п. 11 постанови Кабінету Міністрів України від 22.07.2020 № 641 та постанови Кабінету Міністрів України № 712 від 12.08.2020 р. Крім того, зазначені факти є невиконанням рішення виконавчого комітету Сумської міської ради від 11.08.2020 № 399.

На даний час територію дитячого парку «Казка», яка складає майже 12,0 га утримує комунальне підприємство «Сумикомунінвест» Сумської міської ради.

Про проведення зазначеного заходу та існуючі ризики поширення коронавірусної хвороби серед його учасників, міській владі було відомо заздалегідь, однак жодних заходів для забезпечення безпеки громадян під час його проведення не було. Тим більше, в існуючих умовах пандемії проведення заходів з порушенням встановлених норм взагалі є неприпустимим, оскільки наражає велику кількість людей на ризики інфікування.

Відповідно до наказу МОЗ України від 25.02.2020 № 521 коронавірус (COVID-19) віднесений до переліку особливо небезпечних інфекційних хвороб, який має здатність масово поширюватися серед населення на відповідній території за короткий проміжок часу. Відповідно до статті 325 Кримінального Кодексу передбачена кримінальна відповідальність за порушення правил та норм, встановлених з метою запобігання епідемічним та іншим інфекційним хворобам.

Враховуючи вищевикладене, відділом правового забезпечення Головного управління Держпродспоживслужби в Сумській області було підготовлено та направлено лист на органи Національної поліції з приводу надання правової оцінки діям щодо організації зазначеного заходу, а також вимогу до Сумського міського голови Олександра Лисенка з приводу недопущення в подальшому аналогічних порушень.

Фото: УНІАН

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Facebook. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: