СумБуд
SMR
метизная компания

Що зміниться для лікарів і пацієнтів Сумщини цього року?

Медицина | 22:29, 15.02.2019
 Поділитися

Поділитися в

Зарплати деяких лікарів первинної ланки вже зросли у три рази. Адже якщо раніше вони отримували 4-5 тис. гривень, то зараз – 15-17 тис. гривень, — розповів начальник обласного управління охорони здоров’я Сергій. Бутенко. А яких змін ще чекати медикам і пацієнтам, адже реформа тільки розпочалася.

1. СІМЕЙНІ ЛІКАРІ

У 2018-му році у всіх з’явилася можливість вільно обрати лікаря без жодних прив’язок до місця проживання чи реєстрації. Ми підписуємо зі своїм лікарем декларацію на обслуговування, а держава платить саме за нас гроші медзакладу, де цей лікар працює. Так реалізується принцип «гроші йдуть за пацієнтом». Гроші «пішли» за пацієнтами до амбулаторій сімейної медицини, і заклади, що приєднались до реформи, вже отримали збільшене фінансування від держави. Майже 25 млн людей, а це половина українців, вже обрали своїх лікарів. Ті, хто не встиг, зможуть це зробити цього року.

2. ДОСТУПНІ ЛІКИ

У 2017 році запроваджено програму «Доступні ліки». За нею люди з хронічними захворюваннями можуть отримати ліки в аптеці безкоштовно або із невеликою доплатою. 6,6 млн людей регулярно отримують доступні ліки.

«Доступні ліки» – це понад 260 препаратів від серцево-судинних захворювань, бронхіальної астми та діабету 2 типу, 59 з них – безкоштовні.

Із квітня 2019 року їх виписуватимуть за електронним рецептом, що дозволить отримати ліки навіть в аптеці іншої області.

3. БЕЗКОШТОВНА ДІАГНОСТИКА

З 1 липня українці отримають можливість безкоштовно проходити діагностику за направленням свого сімейного лікаря. Це стосується понад 80% усіх досліджень.

До цієї програми увійдуть 54 медичні послуги: аналізи, інструментальні та ендоскопічні дослідження (разом з ендоскопічним оперуванням). Також УЗД, рентген, мамографію можна буде зробити безкоштовно. Нагадаємо, єдина умова – направлення вашого лікаря.

4. ШВИДКА ДОПОМОГА

Наступного року розпочнеться модернізація диспетчерських служб. На це у 2019 році виділено 1 млрд грн.

Реформа екстреної допомоги розпочнеться з Вінницької, Тернопільської, Полтавської, Одеської, Донецької областей та міста Києва. У цих регіонах будуть придбані нові «швидкі» з сучасним обладнанням, бригади екстреної допомоги пройдуть додаткове навчання та отримуватимуть вищі зарплати.

5. СПЕЦІАЛІЗОВАНІ ЛІКАРНІ

З 2017 року Уряд розпочав розбудову мережі центрів кардіо-судинної хірургії  Щороку виділяються гроші на закупівлю 13 ангіографів для їхнього оснащення. За три роки планується відкрити 39 нових кардіоцентрів по всій країні.

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Facebook. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: