СумБуд
SMR
метизная компания

Сумські лікарні отримали придбані коштом громади 50 кисневих концентраторів

Медицина | 17:31, 14.12.2020
 Поділитися

Поділитися в

Сумські лікарні отримали придбані коштом громади 50 кисневих концентраторів для допомоги хворим на коронавірус.

Апарати обійшлись у 3 млн гривень. Кисневі концентратори розподілили між двома лікарнями: КНП «Клінічна лікарня № 5» – 40 одиниць, КНП «Клінічна лікарня № 4» – 10 одиниць. Апарати укомплектовані всім необхідним для надання допомоги. Кожен розрахований на двох пацієнтів. Як розповіла начальник відділу охорони здоров’я Олена Чумаченко, таке обладнання дотепер використовувалось у КНП «Клінічна лікарня № 4», де отримало схвальні відгуки лікарів. Начальник відділу охорони здоров’я повідомила, що нові концентратори розподіляли в залежності від потужностей лікарень та їхньої забезпеченості ними. Посадовиця повідомила, що за потреби, апарати можна легко перемістити з одного закладу до іншого.

Директор КНП «Клінічна лікарня № 5» В’ячеслав Петренко наголосив на тому, що застосування кисневих концентраторів є важливою частиною лікування COVID-19, і почасти від того, чи вчасно пацієнт його отримає, залежить життя хворого. До цього лікарі мали в своєму розпорядженні 41 кисневий концентратор іншої комплектації, кожен із яких пристосований для одного пацієнта. Із новим устаткуванням медичний заклад готовий забезпечити потребу в кисні за допомогою кисневих концентраторів і точок прямої подачі кисню 223 пацієнтам. Щодоби лікарня використовує до 1 т кисню.

Міський голова Олександр Лисенко запевнив у тому, що керівництво міста й надалі покращуватиме матеріально-технічне забезпечення медичних закладів, особливо тих, що надають допомогу хворим із COVID-19.

«Потреби медичної галузі й надалі залишатимуться для нас у пріоритеті. Те, що ми послідовно впродовж останніх років ремонтували лікарні, дає змогу сьогодні розгортати додаткові ліжка. Звісно, я хочу, щоб сумчани не хворіли, але, якщо таке вже трапиться, отримали якісне лікування в комфортних умовах», – зазначив Олександр Лисенко.

Очільник міста повідомив, що наступного тижня Суми мають отримати ще 40 кисневих концентраторів такого ж класу, вартістю 2.4 млн гривень. Апарати придбано за рахунок субвенції на соціально-економічний розвиток окремих територій, отриманої з Державного бюджету за сприяння народного депутата України Тетяни Рябухи.

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Facebook. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: