метизная компания

Сумські нейрохірурги провели складну операцію 23-річній пацієнтці

Медицина | 14:02, 14.06.2021
 Поділитися

Поділитися в

Кавернозна ангіома – судинне порушення головного мозку, яке супроводжується головним болем, судомними нападами, розладами рухової координації, онімінням кінцівок, погіршенням зорової та слухової функції, мови. Симптоматика багато в чому залежить від розташування судинного утворення і його розмірів. Головне: своєчасно відреагувати на прояви хвороби, щоб за допомогою сучасної діагностики та високотехнологічного втручання справитися з недугою. Як це було у випадку із 23-річною пацієнткою нейрохірургічного відділення Сумської центральної міської клінічної лікарні.

– У хворої несподівано відмічались три напади втрати свідомості з судомами в кінцівках, – розповідає лікар-нейрохірург вищої категорії, кандидат медичних наук Володимир Колесник. – При МР-ангіографічному обстеженні було виявлено вогнищеве ураження правої лобної долі – судинну мальформацію. Хворій виконали селективну ангіографію судин головного мозку (обстеження судин мозку з введенням контрастної речовини), діагноз судинної мальформації підтвердився. До слова, така діагностична процедура дозволяє чітко визначити джерела та інтенсивність її кровопостачання. Як виявилося, мальформація знаходилась у рухомій зоні кори мозку, тому при передопераційній підготовці нам довелося використовувати спеціальний режим: МР- трактографію, яка дозволяє візуалізувати рухомі шляхи нейронів, та планувати видалення судинного утворення без їх травматизації. Адже від цього залежав функціональній стан пацієнтки після операції – буде у молодої дівчини слабкість в лівих кінцівках чи ні.

Потім було проведено відкрите оперативне лікування: кістково-пластична трепанація черепа в правій лобній ділянці, видалення судинної мальформації (гістологічне заключення: кавернозна ангіома) – з використанням мікрохірургічної техніки, операційного мікроскопу. Все пройшло добре! Післяопераційний період тривав недовго – на 7 добу пацієнтка виписана додому без неврологічного дефіциту (слабкості в протилежних кінцівках не відмічалось!).

Окремо хочу відзначити лікаря-нейрохірурга Максима Шаповала (асистент), операційну сестру Марину Алексенко, анестезіолога Олександра Гавриленка та анестезиста Сергія Загвоздіна. Злагоджена робота команди – запорука успіху! Усім щиро дякую!

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Facebook. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

Суми – місто герой
comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: