СумБуд
Реклама
метизная компания

Сумський лабораторний центр не встигає аналізувати зразки на COVID-19

Медицина | 17:59, 26.06.2020
 Поділитися

Поділитися в

За добу зразків для тестування з області надходить більше, ніж Сумський обласний лабораторний центр може проаналізувати. Про це розповів заступник директора Сумського обласного лабораторного центру Михайло Мацюк.

За тиждень лабораторний центр провів 1770 досліджень. Максимальна кількість досліджень, які можуть проводити на день, – 300, – сказав Михайло Мацюк. Усе, що не встигають, переносять на наступний день.

Лабораторія Держпродспоживслужби могла б розвантажити роботу центру, є необхідне обладнання, працівники пройшли навчання, але немає тест-систем, розповів начальник Головного управління Держпродспоживслужби в Сумській області Віталій Моісеєнко.

“Ті тести, які нам були надані, вони не підійшли саме до нашого приладу. Чекаємо зараз тестів з Китаю. Якщо вони підійдуть, то ми вдвічі-втричі зможемо збільшити кількість досліджень”, – сказав Моісеєнко.

З огляду на перевантаженість лабораторії, епідеміологи радять лікарням для планових госпіталізацій хворих (окрім оперативного втручання та онкологіїї) запровадити ІФА-тестування.

Залишається проблема проведення ПЛР-тестування на Сумщині тим людям, які планують виїжджати за кордон. На 26 червня лабораторій, які проводять такі тестування, на Сумщині немає, сказав Михайло Мацюк. За його словами, до обласного лабораторного центру постійно звертаються люди з проханням провести такі тестування. Але центр не може їх проводити на комерційній основі, сказав Михайло Мацюк.

Епідеміолог також повідомив, що є випадки, коли лікарі призначають ПЛР-дослідження людям, які планують поїздки за кордон, під виглядом направлення на планову госпіталізацію. Такі випадки будуть перевіряти, сказав Михайло Мацюк.

Суспільне

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Facebook. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: