СумБуд
SMR
метизная компания

У МОЗ ще раз пояснили, за яким принципом поділили Україну на чотири зони

Медицина | 18:58, 3.08.2020
 Поділитися

Поділитися в

Головний санітарний лікар Віктор Ляшко заявив, що точкове впровадження карантину в Україні змістилось з обласного рівня на нижчі адміністративно-територіальні одиниці: міста, райони чи міста обласного значення. А для того, щоб запровадити будь-яку із зон – “зелену”, “жовту”, помаранчеву” та червону” потрібно декілька підстав.

“По-перше, впродовж останніх п’яти днів область в цілому повинна перевищувати національні індикатори, які діяли у нашій країні з моменту послаблення карантинних заходів. Ці чотири індикатори загальновідомі: заповненість ліжок, рівні ПЛР-тестування та імуноферментним аналізом (не менше 24 на 100 тисяч населення), коефіцієнт виявлення позитивних випадків під час тестування (не більше 11%) і коефіцієнт приросту в динаміці приросту захворювання (вираховується на основі порівняння останніх семи днів з попередніми сімома днями), – сказав він.

Ляшко пояснив, що 30 липня перед засіданням Національної комісії техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій ці чотири показники п’ять днів поспіль перевищували вісім областей.

“Саме ці вісім областей повинні були, за умовами, які були прописані у попередній постанові уряду щодо карантину, збирати регіональну комісію ТЕБ та НС, розбиратися, що сприяло збільшенню кількості випадків коронавірусної хвороби або перевищення цих національних індикаторів і вводити жорсткі обмежувальні протиепідемічні заходи. На жаль, цього не відбувалося. Тому були змінені підходи”, – вказав головний санлікар.

За словами Ляшка, нині урядова постанова про карантин передбачає, що рішення про введення більш жорстких обмежувальних заходів на території області чи адміністративно-територіальної одиниці області вводиться Державною комісією техногенно-екологічної безпеки та НС на підставі проведених розрахунків.

Він пояснив, якщо є область, яка п’ять днів поспіль перевищує національні показники, то по ній розраховується вклад кожної адміністративно-територіальної одиниці, району чи міста обласного значення в загальний рівень перевищення зазначених показників.

“Відповідно до того, який вклад у якому відсотковому співвідношенні, визначається район або місто обласного значення відноситься до “зеленої”, “жовтої”, помаранчевої” та червоної” зони”, – зазначив головний санлікар.

Він також додав, що “червона” зона не впроваджується там, де кількість активних менша ніж 60 на 100 тисяч населення, а також врахували коефіцієнт міграції та доступності до тестувань, який застосовується для обласних центрів.

Суспільне

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Facebook. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: