ГазЗбут
СумБуд
метизная компания

У Сумах почали реконструкцію бункеру під встановлення лінійного прискорювача в онколодиспансері

Медицина | 17:27, 26.03.2021
 Поділитися

Поділитися в

На території закладу 26 березня зібралися керівництво обласної ради, онкологічного диспансеру, фінансового та департаменту охорони здоров’я ОДА, депутати із трьох профільних комісій облради, проєктанти, представники бізнесу та банківської сфери. Про це йдеться у повідомленні Сумської обласної ради.

Виїзд до КНП СОР «Сумський обласний клінічний онкологічний диспансер» – уже не перший у цьому році. Під час минулих зустрічей було вирішено, що в першу чергу треба використати існуючий бункер, провести його реконструкцію і встановити низькоенергетичний 6-ти мегавольтний прискорювач, який здатний забезпечити у хворих 90 відсотків руйнування пухлин. Для зменшення розмірів необхідного біологічного захисту медичний лінійний прискорювач повинен бути закритого типу (з наявним вбудованим поглиначем фотонів).

Наразі відбувся огляд приміщення. Головний архітектор архітектурної майстерні АТТІК (м.Чернігів) Сергій Толкунов зазначив, що в ньому має бути 10-кратна вентиляція, демонтоване існуюче обладнання, підведена додаткова електроенергія. Треба підібрати точку розташування ізоцентру, від якої залежатиме розрахунок. За три тижні він буде зроблений, далі – проєктування і капітальний ремонт. На все це піде до півроку часу і близько 13 млн грн. Майже стільки ж і на виготовлення лінійного прискорювача. Тобто, якщо все йтиме за планом, уже восени в онкологічному диспансері можуть розпочати локалізацію пухлин на початкових стадіях.

Заплановано створити фонд, на рахунок якого надходитимуть кошти від місцевих інвесторів. Долучитися зможуть як територіальні громади, так і бізнес, аграрії, підприємці тощо. Якщо не вистачить коштів, які будуть перераховувати в загальний фонд, свою готовність кредитувати проєкт висловив АТ «Укрексімбанк». У такому випадку прискорювач буде власністю громад, а не інвесторів, які висувають вимоги експлуатації лінійного прискорювача у процентному відношенні 90/10, згодом 70/30 і лише через 15 років передати його громаді Сумщини.

Загальна вартість обладнання – 60 млн грн. Ще 15-20 млн грн коштує комп’ютерний томограф. Але його готовий придбати онкодиспансер за власні кошти.

Вже є план забудови території, будуть знесені частина приміщень, зроблені в’їзди та виїзди, стоянки для автомобілів, переоблаштовані будівлі. Є ідея збудувати нове приміщення під відділення хіміотерапії.

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Facebook. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: