метизная компания

У Сумах вчилися надавати домедичну допомогу

Медицина | 18:24, 5.08.2022
 Поділитися

Поділитися в

Навчання для цивільних проводить Громадський фонд “Суми” уже кілька місяців. Цього разу у тренінгу взяли участь двадцять сумчан, – повідомляє Суспільне.

Навчитися надавати домедичну допомогу для Тетяни було давньою мрією. Жінка згадує, у 2014 році вже здобувала базові знання. Сьогодні ж відточує на практиці накладання турнікету, тампонування ран та інші навички.

“Завдяки інструкторам я зрозуміла, якщо немає турнікету, то потрібно мати із собою бинт у кількості 2-3 штуки, ножиці і поліетиленовий пакет, аби можна було надати допомогу, але тільки після того, як пройдеш курси”, – розповідає учасниця тренінгу Тетяна Шабло.

Як зупинити масивну кровотечу за допомогою підручних засобів, що робити у разі зупинки дихання та який алгоритм дій при опіках. Цьому і не тільки разом із Тетяною вчилися 20 сумчан.

Такі навчання Громадський фонд “Суми” проводить для цивільних уже кілька місяців. Триває один тренінг 3,5-4 години. Заняття покликані спонукати людей відповідально ставитися до сьогоднішніх умов життя. Починалося ж все із навчань для військових.

“У військових воно все більше раціоналізовано, і немає варіанту спитати у пораненого, чи можна йому надавати допомогу. У цивільних ми завжди питаємо для того, щоб вони потім в суд не подали. Ми даємо базу. Якщо людина попередньо мала якісь знання – це добре, але ми фактично навчаємо з нуля”, – розповідає волонтер-інструктор з тактичної медицини та домедичної допомоги Арсеній Верхов.

Із початку війни Громадський фонд “Суми” займається комплектуванням тактичних аптечок для військових, які захищають Сумщину від російської агресії. Тож, усі учасники навчань з домедичної допомоги також долучаються до благодійної справи.

“На Фейсбуці є сторінка ГФ “Суми”, там є гугл-форма, будь-який бажаючий переходить на цю форму, заповнює свої дані. Останнім кроком є перехід на платіжну систему, де людина оплачує вартість квитка, але насправді – це донати на складання військових аптечок”, – говорить керівниця медичного волонтерського штабу ГФ “Суми”.

Тренінги для цивільних планують проводить і надалі, з періодичністю раз на тиждень.

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Facebook. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: