метизная компания

У Сумах виконали унікальну операцію на відкритому серці

Медицина | 16:25, 30.04.2023
 Поділитися

Поділитися в

На базі відділення рентгенендоваскулярної хірургії Сумської обласної клінічної лікарні вперше була проведена унікальна операція на відкритому серці. Спеціалісти Центру разом із командою лікарів Національного інституту серцево-судинної хірургії ім. Амосова виконали операцію з протезування аортального клапану. Пацієнт А. 54-роки, не один рік страждав на задишку, дискомфорт у ділянці серця.

Хворий – сумчанин, звернувся на прийом до кардіолога лікарні за допомогою. Під час УЗД спеціалістом було виявлено критичне звуження аортального клапану, пацієнт мав вроджену ваду, яка до певного часу його не турбувала, але з роками все частіше недуга стала давати про себе знати. Фахівці лікарні спостерігали за пацієнтом впродовж місяця та разом із спеціалістами із інституту Амосова вирішили прооперувати хворого саме в Сумах на базі відділення рентгенендоваскулярної хірургії.

Оперативне втручання з протезування клапану тривало близько 4 годин. Команда фахівців інституту разом з лікарями Сумської обласної клінічної лікарні зробили операцію достатньо швидко, злагоджено та результативно. На сьогодні пацієнт почуває себе добре.

Тепер хворі, які їхали на протезування з приводу аортального клапану чи проведення аортокоронарного шунтування в інші міста, можуть отримувати допомогу в Сумській обласній лікарні. Тож фахівці Національного інституту серцево-судинної хірургії ім. Амосова будуть приїздити не тільки на консультативний прийом хворих, а й для виконання спільних оперативних втручань.

Професор, завідувач відділення поліорганної патології та кардіохірургії Національного інституту серцево-судинної хірургії ім. Амосова Ростислав Вітовський, пояснив, що операція була складна, але завдячуючи командній роботі, медики впоралися на відмінно.

Через 7-9 днів пацієнт буде виписаний з клініки на реабілітацію. Зараз відбувається адаптація до нових умов роботи серця та судинної системи. Адже заміна клапану насправді є дуже агресивним втручанням для організму, який потім потребує тривалої компенсації. Проте кардіологічні пацієнти після таких втручань почувають себе набагато краще, переносять фізичні навантаження.

Для Сумської обласної клінічної лікарні це – подія, яка є поштовхом для подальшого розвитку. У найближчій перспективі запланована капітальна реконструкція приміщення, де знаходиться відділення рентгенендоваскуляної хірургії. Тут додасться кількп палат, функціональних кабінетів, операційних. У планах на базі Сумської обласної клінічної лікарні створити регіональну філію Національного інституту серцево-судинної хірургії ім. Амосова – таке рішення прийнято рішенням президії Академії медичних наук.

Отже розширяться не тільки площі, а й можливості надання кардіохірургічної допомоги хворим Сумщини.

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Facebook. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: