метизная компания

У Сумській області від дій ворога постраждав 41 заклад охорони здоров’я

 Поділитися

Поділитися в

З початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну окупанти повністю зруйнували 144 заклади охорони здоров’я, пошкодили — ще 958. Збитки, завдані медичній інфраструктурі, становлять понад мільярд євро. Про це на брифінгу розповів заступник міністра охорони здоров’я Богдан Боруховський.

“За період воєнних дій маємо сумні цифри об’єктів закладів охорони здоров’я, які постраждали, з них 144 зруйновані повністю і 958 пошкоджені з різним відсотком пошкодження. Географія пошкоджень, звісно, наближена до лінії фронту, звісно, це і деокуповані території”, — сказав посадовець.

За його словами, це Київська, Чернігівська, Сумська області, частково Житомирська. Загальна сума збитків, оцінена спільно з Міністерством розвитку і будівництва, становить більше 40 мільярдів гривень, тобто більше мільярда євро.

“Це прямі збитки внаслідок російської агресії, які оцінюються як відбудова пошкоджених закладів і повністю зруйнованих”, — сказав Боруховський.

За даними МОЗ, найбільше закладів охорони здоров’я пошкоджено у Харківській області — 249. Сума збитків там становить 7,731 млрд грн. У Донецькій області пошкоджені 210 закладів, сума збитків — 1,423 млрд грн. У Миколаївській області — 149, сума збитків становить 1,797 млрд грн. У Київській області — 121, сума збитків становить 898 млн грн. У Чернігівській області постраждало 66 закладів охорони здоров’я, сума збитків — 2, 513 млрд грн. У Херсонській області відомо про 65 таких закладів, сума збитків становить 566 млн грн. У Запорізькій області — 47, сума збитків становить 1,606 млрд грн. У Сумській області — 41, сума збитків 376 млн грн. У Луганській області — 29, сума збитків 5,392 млрд грн. У Житомирській області — 25, сума збитків 63 млн грн.

За словами заступника міністра, Україна вже змогла повністю відновити 95 об’єктів медичних закладів. У Київській області відновили 32 заклади охорони здоров’я, в Києві — 7, в Чернігівській області — 21, в Дніпропетровській області — 15, в Житомирській — 9, у Вінницькій — 5, у Черкаській — 1, у Рівненській — 1, у Харківській — 1, в Сумській — 3.

Йдеться про об’єкти, пошкодження яких можна було швидко відновити. Ще 204 медзаклади відновлені частково. Дієздатність закладів відновлена, але вони в подальшому потребуватимуть більш серйозних інвестицій для повноцінної роботи.

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Facebook. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: