метизная компания

У Сумському обласному онкологічному диспансері встановлюють лінійний прискорювач

Медицина | 17:25, 28.12.2021
 Поділитися

Поділитися в

За лічені дні до Нового року до Сум прибуло дороговартісне обладнання, на яке так довго очікували онкохворі жителі області. Це – перший в регіоні лінійний прискорювач. Його вартість – 60 млн грн, ще 10 млн грн пішло на облаштування для його встановлення.

Про це інформує Сумська обласна рада.

За словами директора Сумського обласного онкологічного диспансеру Володимира Шевченка, лінійний прискорювач, який встановлять у закладі, це апарат сьомого покоління, що мають лише сучасні клініки Києва, Харкова та інших великих обласних центрів.

«Ми сприймаємо встановлення обладнання як потужний медичний прорив. Але потрібен час для його налаштування, яке розпочнеться з 10 січня, і підготовку шести спеціалістів. Наразі ці процеси тривають», – зазначив керівник онкодиспансеру.

За його словами першого пацієнта, за сприятливих умов, планують пролікувати вже цієї весни. Також у планах придбати ще один, менш потужний прискорювач.

«У поточному році ми пролікували понад 10 тисяч пацієнтів. Тож встановити таку апаратуру вдалося і завдяки професіоналізму наших лікарів. Для нас дуже важливо надавати якісну допомогу, тому ми продовжимо працювати у цьому напрямку, але вже на більш сучасному обладнанні», – сказав Володимир Шевченко.

Завідуючий блоком дистанційної променевої терапії відділення променевої терапії №2 Олексій Колпаков розповів, що новий апарат – це високоенергетичний лінійний прискорювач, який дозволить на найвищому рівні проводити променеву терапію для онкологічних хворих. За добу він зможе обслуговувати приблизно 50-60 людей.

«В області на даний час це єдиний високоточний апарат. Він абсолютно безпечний для навколишнього середовища. Опромінювання відбувається тільки на уражену ділянку із захистом здорової тканини. Разом з ним буде монтуватися сучасний комп’ютерний томограф, оскільки ці апарати працюють у тандемі. Головне – зроблено перший крок», – певен лікар.

Поряд із самим апаратом дуже великий об’єм робіт по його облаштуванню: встановлення спеціальних дверей у бункері, ремонт приміщень, демонтаж старого обладнання та будівель на території закладу тощо. На це, за словами голови обласної ради Віктора Федорченка, витрачено вже 9 млн грн з Благодійного фонду «Здоров’я Сумщини».

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Facebook. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: