метизная компания

У Сумському онкологічному центрі планують встановити магнітно-резонансний томограф

Медицина | 11:53, 11.01.2023
 Поділитися

Поділитися в

В обласному онкологічному центрі планується зробити окремий комплекс, у якому б люди з онкологічними захворюваннями мали змогу пройти повне обстеження.

За словами директора онкологічного центру Володимира Шевченка, питання закупівлі МРТ стоїть дуже гостро. «Ми, як онкологи, повинні мати МРТ-обстеження пацієнтів обов’язково, – наголосив лікар. – Наразі в Сумах таких апаратів лише три. Один із них – в обласній клінічній лікарні й він вже має термін зносу. Два – у приватних клініках. Вартість одного обстеження понад 3 тисяч грн, а для онкологічних хворих треба пройти їх три».

Також він повідомив, що Сумщина займає 3 місце в Україні за кількістю захворювань. За статистикою на обліку в онкодиспансері перебуває 40 тисяч жителів області, щороку додається 4,5 тисячі нових пацієнтів. А зараз їх кількість ще зросте. І на це є декілька причин. Перша – стреси. Друга – втрачений ланцюг зв’язку між пацієнтом і висококваліфікованим спеціалістом через те, що багато сімейних лікарів виїхали з країни. Третя – значне зменшення постачання ліків, оскільки знищені хаби медичних препаратів, які знаходилися в Харкові. Тому наразі потреба в добудові онкологічного диспансеру і запуску сучасного обладнання постала як ніколи.

Займатимуться розробленням необхідної документації проєктанти, які виконували проєктні роботи бункера під лінійний прискорювач і приміщення для комп’ютерного томографа. Також вони мають досвід проведення робіт під приміщення, де розташовуються МРТ, бо для нього потрібні особливі умови.

 

 

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Facebook. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: