СумБуд
метизная компания

У Сумському університеті вперше підготували спеціалістів-парамедиків

Медицина, Освіта | 18:28, 30.06.2021
 Поділитися

Поділитися в

У Сумах вперше підготували парамедиків. Вони надаватимуть допомогу при невідкладних станах до госпіталізації. Сумський державний університет 2021 року випустить восьмеро таких спеціалістів. Деякі з них зараз працюють за новою спеціальністю, – інформує Суспільне.

Михайлу Денисенку 20 років. Почав працювати у Центрі екстреної медичної допомоги рік тому. Одночасно юнак навчався на парамедика.

“Після коледжу, коли ми вступали на парамедиків, я не планував йти працювати на швидку. Думав, навчатися і тільки тоді йти працювати, але ми поговорили вдома і вирішили, а чому на кілька місяців не попрацювати. Але ось на кілька місяців не вийшло. Вже рік тут”, – розповідає Михайло.

За зміну буває, каже він, від 4-ох до 10-ти викликів.

“І на ковідній бригаді були важкі пацієнти, і на звичайній. Перша зміна, коли працював сам, це коли жінка, приблизно 80-ти років з інсультом, з низьким тиском, але успішно доправили до лікарні. Вижила, наскільки знаю. Все було добре. З такого, що важке, то це ДТП були, падіння з висоти та травми спини. Важкі пацієнти із ковідом, які дихали, скажімо так, не зовсім так, як потрібно. Тобто сатурація 60 і нижче. Сама низька сатурація, яку я бачив це 24% із 100%”, – каже Михайло.

Олександр Положій – його одногрупник, працює на “швидкій” півроку. Говорить, що інколи пацієнти дивуються, що він такий молодий.

“Дуже часто, коли заходжу на виклик, дивляться, чи немає нікого позаду, можливо позаду йде ще лікар. Але потім, коли ти починаєш розмовляти з пацієнтом, вони якось заспокоюються. І, можливо, якось через твоє спілкування розуміють кваліфікацію”, – каже Олександр.

За шість місяців, що працює на швидкій, йому найбільше запам’яталася історія з трирічною дитиною.

“Стенозуючий ларинготрахеїт. Дитина задихається. Було прийняте рішення робити інгаляцію через небулайзер адреналіном. Усі машини зараз споряджені небулайзерами, достатньою кількістю необхідних препаратів і саме у цьому випадку, у цьому виклику у мене була можливість на практиці застосувати ці знання, які ми так довго відпрацьовували на манекенах. Хлопчика врятували. Він після інгаляції відчув себе краще й був успішно доставлений до лікарні”, – розповів Олександр.

Із восьми випускників-парамедиків у Центрі екстреної медичної допомоги працюють троє.

“Це люди, які знають, куди вони йшли, враховуючи те, що вони мали досвід і закінчили коледж, і надалі підвищують свій рівень професійний. Це люди вмотивовані й професіонали, можна сказати, ще не з великої літери, але вони намагаються навчатися одночасно і працювати”, – розповіла завідувачка навчально-тренувального відділу Центру екстреної медичної допомоги.

Навчають на парамедиків за річною програмою – після коледжу. Студенти мають знати, як надати пацієнту найпершу допомогу та доправити його до вузьких фахівців.

“У зазначеній спеціальності половина практично часу віддана на симуляційні навички, на їх формування. Без цього випустити із чистою совістю фахівця з кваліфікацією “парамедик” просто неможливо”, – розповів директор медичного інституту СумДУ.

Працюють у “швидкій” парамедики позмінно. Сьогодні Михайло Денисенко йде додому після добового чергування, його колега Олександр Положій – заступає на зміну.

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Facebook. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: