метизная компания

Виробляє 500 літрів у хвилину — в Сумській міській лікарні №5 встановили кисневу станцію

Медицина | 20:00, 9.02.2023
 Поділитися

Поділитися в

У Сумській міській лікарні №5 встановили станцію, що виробляє кисень. За словами директора медичного закладу В’ячеслава Петренка, 70% хворих нині потребують кисневої підтримки.

Про це повідомляє Суспільне.

Для Сумської міської лікарні №5 придбали автоматизовану систему, що самостійно виробляє і подає кисень.

Станція виробляє кисень безпосередньо з повітря. Забезпечить десь у середньому 50-60 ліжок киснем. Її потужність – 500 літрів на хвилину, або 300 м3 на годину, сказав провідний інженер лікарні Олександр Проценко.

“Є компресор, який нагнітає повітря в ресивер повітря, потім через ціалітові колони, вони вбирають всі домішки інших газів, крім кисню, і вже безпосередньо сам кисень, гази відводяться зовні. А чистий кисень потрапляє в ресивер кисню і безпосередньо звідси він потрапляє у кисневу систему”, – розповів Олександр Проценко.

На встановлення кисневої станції, за словами директора медичного закладу В’ячеслава Петренка, їм знадобилося пів року.

“Ми розуміли, що нам паралельно треба забезпечити цілодобову роботу і подачу кисню, бо в нас у той час перебувало 300 хворих на COVID. Кисню не вистачало й у нас були серйозні проблеми. У нас десь 200 точок прямої подачі кисню було плюс реанімація на 12 ліжок кисню. Ми у 2022 році чотири мільйони гривень витратили тільки на закупівлю кисню”, – сказав директор лікарні.

Вартість цієї станції — понад чотири мільйони гривень.

“Кошти були виділені: 1 мільйон 900 тисяч — із міського бюджету, 600 тисяч – із державного і також 1 мільйон 756 тисяч було виділено самим закладом із коштів Національної Служби Здоров’я, тобто їхні власні кошти”, – розповів міський голова Сум Олександр Лисенко.

Для того, щоб усі ліжка у цій лікарні були підключені до кисневої станції потрібно, за словами В’ячеслава Петренка, майже три мільйони гривень.

“Зараз проблема одна є тільки – це додаткові кошти на те, щоб до кожного ліжка, а у нас їх 330, підвести кисень. Сьогодні у стаціонарі 196 точок, а у поліклінічному відділенні у нас 48 точок”, – розповів директор лікарні.

У Сумах, окрім цього медичного закладу, кисневу станцію встановили в дитячій лікарні святої Зінаїди та в лікарні святого Пантелеймона.

“У планах забезпечити Центральну міську лікарню і також 4-у лікарню, але це в перспективі подальшій. Крім цього, цьогоріч нам буде закуплено і виділено дві станції Міністерством охорони здоров’я. Одна з них піде на Центр інфекційних хвороб імені Красовицького. Другу станцію плануємо поставити у Туберкульозний диспансер”, – розповів виконуючий обов’язки начальника обласного управління охорони здоров’я Анатолій Котляр.

За словами Анатолія Котляра, подібні кисневі станції встановлюють і в опорних медичних закладах Сумщини.

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Facebook. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

Суми – місто герой
comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: