СумБуд
метизная компания

Як змінилася робота сумських лікарів в умовах війни

Медицина | 16:02, 31.03.2022
 Поділитися

Поділитися в

З початку нападу російських військ на Сумщину, у лікарів області частково змінився і графік роботи і самі підходи. Суспільне побувало у одній із лікарень, де працівники перейшли на добові чергування.

Володимир Олександрович — завідувач хірургічного відділення розповідає: “Жінки сприймали з розумінням нинішню ситуацію, зрозуміло, що вони переживали за сім`ю, за дітей, але десь 70-80% жінок виходили на зміну, працювали, надавали допомогу”.

У зв’язку з тим, що перестав працювати громадський транспорт і частина медпрацівників виїхала, до відділення хірургії долучили працівників з інших відділень.

Алла Миколаївна — старша медична сестра відділення говорить: “Ми працюємо на своїх місцях, робимо те, що ми можемо. Як кажуть, кожен повинен знаходитись там, де він повинен бути у цей час”.

Навіть при повітряній тривозі частина медичного персоналу лікарні не спускається до сховища, аби залишатись із важкохворими.

Завідучач відділення анестезіології Сергій Євгенович зазначає, що їхнє відділення працює цілодобово: “Були хворі з вогнепальними пораненнями, тяжкі хворі. Весь медичний персонал нікуди не поїхав, на місці”.

Зараз відділення хірургії заповнюють не більше ніж на 50%, аби за потреби у лікарні були вільні місця.

Завідувач відділення хірургіїї Володимир Олександрович: “В теперішній час ми надаємо всю ургентну допомогу. Наразі з’явилась можливість надавати поодинокі випадки плановим хворим, які не мають можливості дочекатися кінця війни”.

Зараз у відділенні працює підсилена бригада лікарів, сюди привозять і хворих з визволених від російських військ районів. Пані Лідію доставили із Тростянця. Їй під час обстрілів у власному будинку осколком поранило руку. Жінка згадує: “Двері падають і сюди, і в мене кров. Думаю, точно руку відбило. І на холодильник у мене впали двері. І я вихожу у мене немає нічого”.

Хірург Сергій Миколайович розповідає: “Особливість цих пацієнтів, що їх було поранено декілька днів тому і вони не змогли звернутись за повноцінною допомогою до лікарів хірургів. Але не дивлячись на те, що стало більше хворих з пораненнями,вони з’явились, все одно залишаються пацієнти з хірургічною патологією з панкреатитами, грижами, захворюваннями шлунку, підшлункової залози. Ми їм також надаємо допомогу”.

Також, за словами лікаря, до них почастішали звернення із шлунковими кровотечами, це пов’язано із стресовим фактором.

Наразі, говорять лікарі, завдяки волонтерам і державному забезпеченню, у лікарні є всі необхідні медикаменти для того, аби надавати допомогу хворим.

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Facebook. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: