СумБуд
метизная компания

Які ліки можна отримати у сімейних лікарів Сум?

Медицина | 17:08, 6.04.2022
 Поділитися

Поділитися в

Гуманітарну допомогу ліками та медичними засобами Сумщина почала отримувати з 1 березня, говорить заступник начальника сумського управління охорони здоров’я Степан Пак. Увесь цей час ліків, говорить, надходить менше, більше – предметів для догляду за хворими і деззасобів.

Про це пише Суспільне.

За словами Степана Пака, вони отримують багато звернень саме стосовно ліків. Медики нагадують: різні препарати можуть мати одну діючу речовину, тож лікарям первинної ланки радять призначати у тому числі аналоги ліків – з тих, які є у в аптеках міста.

“Усі ті препарати, які необхідні для амбулаторного лікування, ті, що для лікування рідкісних хвороб, – ми не отримуємо. Ті, хто надсилає допомогу у воєнний час,- направляють допомогу, яка є адекватною на цей час: перев’язувальні, деззасоби, препарати протизапальні, від застудних захворювань. З’являються вимоги, наприклад: забезпечте мене бісопрололом, октаном, спіронолактоном. Це ті препарати, які не постачаються через гуманітарні вантажі”, – розповів Степан Пак.

Дитяча міська лікарня з першого дня співпрацювала з благодійним фондом Олександра Ємця і сумськими меценатами. Також, говорить Вікторія Бугаєнко, найближчим часом розраховують і на допомогу чеського благодійного фонду.

“У нас працюють лікарі двадцяти дитячих спеціальностей, які можуть проконсультувати і призначити лікування. Що стосується стаціонарного лікування, в нас є місячна потреба в ліках, які можуть бути потрібні у відділенні анестезіології, в хірургії і травматології”, – повідомила в.о. директора Сумської дитячої лікарні Св. Зінаїди Вікторія Бугаєнко.

У Сумах організували три логістичні центри-склади розподілу медичної допомоги. Це два центри первинної медико-санітарної допомоги і п’ята лікарня.

“Наші сімейні лікарі, надаючи допомогу, рекомендують нашим пацієнтам, що звернулися, не формувати аптечку, а максимально отримати допомогу. У нас є антибактеріальні препарати, протизапальні, знеболювальні, які тут і зараз потрібні пацієнтам. Маленьких пацієнтів можемо забезпечити такими ж препаратами, заклад також отримав підгузки, дитяче харчування. Ми його розподіляємо між декларантами і біженцями”, – каже директорка Сумського ЦПМД №1 Алла Оводенко.

“У нашому закладі також наявні антибактеріальні, знеболюючі, жарознижувальні, відхаркуючі препарати, перев’язувальні матеріали. Також є вироби медичного призначення: підгузки і невелика кількість дитячого харчування, ” – розповіла в.о. директора Сумського ЦПМД №2 Людмила Цюкало.

“З початку березня, коли у нас були проблеми з доставкою ліків постачальниками, нам почали доставляти гуманітарну допомогу. І на сьогодні у нас є повністю лікарські засоби і витратні матеріали, необхідні для забезпечення лікувального процесу . Це розчини для інфузій, антибактеріальні засоби, протизапальні, анестетики, засоби для загальної анестезії та знеболювальні”, – каже заступниця директора Сумської лікарні клінічної лікарні №5 Тетяна Ткач.

За словами представниці аптечної мережі, зараз ситуація з поставками ліків у аптеки покращується.

“Я дуже прошу населення міста не створювати паніку і не вигрібати одразу все, що побачили. Поступають і бісопролол, і L-тироксин. Поступати почали і інсуліни – за паперовими і електронними рецептами за гроші державного бюджету. Ми відпускаємо “Доступні ліки”, – розповіла регіональна директорка аптечної мережі Марина Ворона.

Найбільші проблеми в Сумах, за словами представника аптечної мережі, – зараз із протисудомними і гормональними препаратами. Їх завозять, але швидко розбирають.

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Facebook. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: