СумБуд
метизная компания

До уваги сумчан: як вберегтися від шахраїв при купівлі квартири

Нерухомість | 09:39, 31.01.2020
 Поділитися

Поділитися в

Ринок нерухомості – золота жила для шахраїв, адже житлові квадратні метри завжди в ціні та мають попит. Ризики потрапити на гачок аферистів під час придбання квартири є як на стадії будівництва, так і на “вторинці”.  Як не допустити цього –  роз’яснюють юристи системи безоплатної правової допомоги.

При купівлі квартири у новобудові важливо детально перевірити дозвільні документи. Якщо ви купуєте квартиру в новобудові або незавершеному будівництві, обов’язково перевірте наявність в забудовника основного документу – дозволу на виконання будівельних робіт, який видає Державна архітектурно-будівельна інспекція . Якщо дозвіл на будівництво відсутній, інвестувати в проект дуже ризиковано, навіть за умови, якщо забудовник обіцяє, що документи будуть отримані найближчим часом.

Окрім інформації на офіційному сайті Державної архітектурно-будівельної інспекції, доцільно також перевірити репутацію забудовника через веб-портал “Судова влада України” на предмет наявності судових спорів, стороною яких виступає забудовник.

При покупці об’єкту незавершеного будівництва особливу увагу слід звертати на договір. Він обов’язково повинен містити терміни закінчення будівництва та здачі будинку в експлуатацію, а також умови про відповідальність забудовника та підстави для розірвання договору і повернення грошей.

Перед купівлею нерухомості на вторинному ринку, зверніть увагу, хто здійснює продаж житла: його власник чи довірена особа. Якщо купуєте житло в особи, яка діє за довіреністю від імені продавця, доцільно вимагати присутності реального власника житла або спробувати зв’язатися з останнім та особисто переконатися, чи дійсно видавав він довіреність на продаж свого майна. Адже підробка довіреності – один з найпоширеніших видів шахрайства.

Підробка документів – досить популярна схема серед шахраїв. Технічні можливості сьогодні дозволяють підробити практично будь-який документ – паспорт, довіреність, документ, що посвідчує право власності тощо. Окрім того, нерідко зловмисники використовують фальшиві печатки державних реєстраторів, нотаріусів і навіть судів.

Тому завжди ретельно перевіряйте оригінали документів власника квартири: паспорт, картку платника податків (ідентифікаційний код), документ, що підтверджує право власності на житло, звертайте увагу на форму власності та кількість власників. Це можна здійснити за допомогою онлайн-сервіса Державної міграційної служби України “Перевірка недійсних документів”.

Занадто ризикованим також є придбання нерухомості на торгах арештованим або конфіскованим майном. Такі операції часто супроводжуються в подальшому тривалими судовими оскарженнями з боку попередніх власників або інших зацікавлених осіб.

Перед будь-якою операцією з нерухомості перевіряйте правовий режим об’єкту нерухомого майна через сайт Міністерства юстиції України шляхом отримання інформаційної довідки з Реєстру речових прав. Така довідка містить усі актуальні відомості про речові права, зареєстровані в Державному реєстрі прав на дату її замовлення. Отримати довідку легко та швидко, всі необхідні дані відображаються миттєво після виконання кількох нескладних алгоритмів.

Доцільно також скористатися послугою смс-інформування про зміну стану вашого майна “СМС – МАЯК”, яка дає можливість оперативно отримати сповіщення про зміну статусу нерухомості та своєчасно звернутись до суду з позовною заявою про скасування проведених реєстраційних дій, а також до правоохоронних органів із заявою про неправомірність таких дій.

Ніколи не сплачуйте гроші наперед без підписання попереднього договору (договору завдатку). Якщо ж рішення про купівлю вже прийнято, але продавець вимагає завдаток, то обов’язково оформляйте це у вигляді попереднього договору в нотаріуса.

До такої важливої події, як купівля житла, краще ретельно підготуватися теоретично. Зайти за правовою інформацією на довідково-інформаційну платформу правових консультацій WikiLegalAid.

Правову консультацію можна отримати за безкоштовним номером 0 800 213 103.

За безоплатною юридичною консультацією можна звернутися до одного з центрів або бюро правової допомоги, адреси та номери телефонів яких можна знайти на сайті системи безоплатної правової допомоги.

Якщо ж ви все-таки втрапили в пастку аферистів – негайно пишіть заяву до поліції або повідомте про це на лінію МВС “102”. Чим швидше правоохоронці розпочнуть розшук зловмисника, тим більше шансів розкрити злочин та повернути вам гроші чи майно.

Інформацію підготував   Василь Ковальчук, юрист, директор Ковельського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Viber. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

ОН клиник. Лечение гемороя
comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: