метизная компания

43 річниця Сумського НАУ: здобутки та досягнення за рік

Освіта | 09:50, 29.04.2020
 Поділитися

Поділитися в

Сьогодні Сумський національний аграрний університет відзначає сорок третю річницю з дня створення. За рік динамічного розвитку в навчальному закладі з’явилися нові досягнення, відкрилися сучасні лабораторії, зросли досвід та перспективи. 

Зокрема, влітку 2019 у Сумському НАУ з’явилися новації в галузі м’ясопереробки. До вишу з робочим візитом у рамках проекту «Удосконалення професійних навичок в галузі м’ясопереробки України» прибув міжнародний експерт з Тайваню професор Хсіа ( Liang Chou Hsia). Він поділився знаннями та досвідом у м’ясопереробній галузі не тільки зі студентами, а й викладачами.

Студенти Сумського НАУ мали можливість отримувати знання безпосередньо на закордонних підприємствах. Оскільки університет успішно здійснює двосторонній академічний обмін студентами між навчальними закладами. За цією ж програмою у червні 2019, студенти з факультетів агротехнологій та природокористування і економіки та менеджменту пройшли стажування в Цзіянському коледжі Чжецзянського університету Китайської Народної Республіки. 

Окрім обміну досвідом та отриманням нових практичних знань міжнародного рівня, Сумський НАУ пишається й своїми вченими. У 2020 році науковці університету гідно представили навчальний заклад на всеукраїнському рівні та були нагороджені премією Президента України для молодих вчених за розробку наукового проєкту «Концептуальні засади сталого розвитку соціально-економічних систем».

Гордістю Сумського НАУ стали:

Данько Юрій Іванович – доктор економічних наук, проректор з наукової роботи Сумського національного аграрного університету;

Медвідь Вікторія Юріївна – доктор економічних наук, професор Сумського національного аграрного університету;

Коблянська Інна Ігорівна – кандидаті економічних наук, доцент Сумського національного аграрного університету.

Науковці СНАУ відзначилися на всеукраїнському рівні  й за особливі заслуги в охороні навколишнього природного середовища. Старшого викладача кафедри технології харчування кандидата технічних наук Дмитра Бідюка удостоєно премії Кабінету Міністрів за особливі досягнення у розбудові країни за 2018 рік. Молодий науковець розробив унікальну технологію виготовлення харчових екологічно чистих пакетів, посуду, які можна використати як харчові продукти чи переробити, не завдаючи шкоди навколишньому середовищу.

Першість на міжнародній арені здобули студенти СНАУ. У квітні 2020 студентки отримали перше місце на міжнародному конкурсі наукових робіт «Black Sea Science 2020» за роботу «Моделювання конкурентноздатних позицій аграрного сектору в регіоні», написану під керівництвом доцентки кафедри економіки та підприємництва СНАУ Надії Пилипенко. Серед 202 робіт  від студентів з України, Франції, Польщі, Греції, Китаю, Македонії, Литви, Словаччини, Грузії, Казахстану, Киргизстану, Білорусі, Молдови, найкращими стали студентки факультету економіки і менеджменту  Діана Кожемякіна та Владислава Бєляєва.

43-й рік існування СНАУ став важливим у розвитку молочної галузі, свинарства та землеробства.

Так, Сумський національний аграрний університет разом ПрАТ «Ічнянський завод сухого молока та масла» запустили лінію виробництва молока А2 для продажу в українських торговельних мережах. Це перша лінія випуску гіпоалергенного молока в Україні.

Вагомою подією для сумського вишу стало відкриття лабораторії з розведення свиней. За співпраці американської компанії ТОВ “Hog Slat” та  ТОВ «НВП «Глобинський свинокомплекс» в аудиторії навчального закладу встановили інноваційні модулі, клімат-бокси, мультимедійну систему. Нове обладнання дозволяє мінімізувати вплив людини на процес вирощування свиней. Така модернізована система унеможливлює появу африканської чуми на 99,9%. Безконтактний процес вирощування не лише зменшує ризики захворювання, а й забезпечує чистоту процесу без запаху та бруду.

Відкриття Smart полігону стало справжнім проривом у розвитку агрорної промисловості по всій Україні, адже проект, який реалізує Сумський національний аграрний університет за прикладом німецьких сільськогосподарських навчальних закладів Deula й університету прикладних наук Weihenstephan-Triesdorf, є унікальним.  Полігон площею у 800 кв. метрів став частиною Центру точного землеробства СНАУ, який був високо оцінений Міністерством освіти та науки України. На ньому проводяться заняття не лише для студентів-механіків, але й для майбутніх фахівців агрономічних і будівельних спеціальностей. А також для підвищення кваліфікації працівників агропідприємств.

Наразі працівники Сумського НАУ втілюють свої знання для боротьби з коронавірусною інфекцією та створють комфортні умови для навчання в період карантину.

Вчені вишу розробили два дезінфекційних засоби “Бровадез” та “ВетОкс 1000”, що допоможуть сумчанам уникнути поширення коронавірусної інфекції. Засіб «Бровадез+» згубно діє на коронавірус великої рогатої худоби, а також на інші ДНК та РНК-вмісні віруси. За його розробку  вчені Сумського НАУ були нагороджені Премією президента України.

Навчальний процес у Сумському НАУ в карантинний період не призупиняється, а навпаки розширює свої кордони. У квітні цього року Глобальна компанія COURSERA надала доступ до курсів для викладачів, студентів та аспірантів вишу, що дозволяє не лише не відставати від освітнього плану, а й отримати безкоштовний доступ до 3900 навчальних курсів та понад 400 спеціальностей від провідних університетів світу.

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Facebook. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: