метизная компания

До уваги сумчан: які перспективи проведення ЗНО у 2023 році?

Освіта | 17:55, 30.11.2022
 Поділитися

Поділитися в

Про це із освітянами Сумщини спілкувався Директор Харківського регіонального центру оцінювання якості освіти Олександр Сидоренко.

За його словами, на сьогодні єдиною формою оцінювання знань абітурієнтів в Україні залишається зовнішнє незалежне оцінювання у форматі до 2022 року. Як виняток, через війну у 2022 році рішенням Верховної Ради було проведено екзаменування у вигляді НМТ.

З огляду на ситуацію, вимальовуються реалії, що і в 2023 році така практика також буде застосована. Оскільки провести традиційне ЗНО не дозволяють, перш за все, питання логістики.

«Безумовно, практика проведення національного мультипредметного тесту (НМТ), яку ми змушені були отримати у ході війни, варта, щоб її використовувати в подальшому. Тож для оцінювання якості знань у 2023 році планується проведення удосконаленого НМТ», – зазначив Олександр Сидоренко.

Так, планується що у 2023 році НМТ міститиме обов’язковий та додатковий блоки, які проводитимуться у різні часові проміжки. Прогнозовано, обов’язковий блок буде складатися з чотирьох предметів, а саме з української мови, математики, історії України та однієї іноземної мови (англійська, французька, німецька та іспанська мови) на вибір вступників. Тривалість обов’язкового блоку – 180 хвилин (90 хвилин на завдання з української мови та математики, а після короткої перерви ще 90 хвилин на завдання з історії України та іноземної мови).

В окремий день вступники зможуть скласти додатковий блок з фізики, хімії чи біології на вибір та за бажанням вступника. Тривалість цього блоку – 75 хвилин.

Під час реєстрації для участі в НМТ особа може вибрати обов’язковий блок, або обов’язковий та додатковий блок (1 предмет), або лише додатковий блок (1 предмет).

Директор Центру повідомив, що реєстрація для участі в НМТ планується у квітні, а тестування у червні – липні 2023 року в межах основної та додаткової сесій. Тестові завдання укладуть згідно з діючими програмами ЗНО з відповідних предметів.

Олександр Сидоренко також додав, що в обов’язковому порядку для вчителів-предметників, які викладають дисципліни основного блоку НМТ, будуть проведені спеціальні семінари, щоб дати педагогам весь методологічний арсенал для організації та проведення тестування.

Сумська ОВА

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Facebook. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: