ГазЗбут
СумБуд
метизная компания

Команда сумчан презентувала Канадську урядову програму стажувань для українських студентів

Освіта | 18:51, 17.09.2018
 Поділитися

Поділитися в

Протягом двох тижнів, з 3 по 14 вересня, команда сумчан презентувала Канадську урядову програму стажувань Mitacs Globalink Research Internship українським студентам в 15 університетах, зокрема, у Дніпрі, Сумах, Києві та Львові.

Окрім цього, разом з послом Канади в Україні Романом Ващуком вони обговорили перспективи Програми та як підтримується Програма українським урядом.

До команди з Сумщини увійшли Олександр Романко та Олена Скалянська (координатори програми Mitacs Globalink Research Internship), Андрій Букін та Анна Грицина. Саме вони розповідали про умови участі в програмі для українців і провели консультації для студентів Дніпра, Сум, Києва та Львова.

У Сумах в Конгрес-центрі СумДУ координаторка програми по роботі з університетами Юлія Пилипенко ознайомила студентів Сумського державного університету з програмою стажувань та розказала про процедуру заповнення аплікаційної заявки.

7 вересня команда Програми відвідала в Києві урочисте підбиття підсумків Програми Mitacs Globalink Research Internship 2018 в Посольстві Канади в Україні. Разом з послом Канади в Україні Романом Ващуком, координаторами Програми обговорили її перспективи та як Програма підтримується українським урядом, – інформує Трибуна.

Ось, що пишуть учасники Програми Mitacs Globalink Research Internship:

Анастасія Йовович: Я зрозуміла, що мій проект неймовірно крутий і наскільки дивовижними речами я займаюся. Експериментальна астрофізика і фізика частинок в одному проекті! Такого ще довго не знайдеться в Україні через величезні суми грошей, які необхідні для експериментальних установок.

Дмитро Деркач: Темою мого дослідження було вивчення платформ з онлайн вирішення спорів та формулювання пропозицій щодо того, якою має бути платформа, щоб вона максимально задовольняла потреби учасників спору. На жаль, ця тема перебуває на зародковому рівні в Україні, тож я сподіваюся, що мої знання, здобуті протягом цієї програми, допоможуть розвинути онлайн вирішення спорів в Україні.

До слова, Канадська урядова програма стажувань Mitacs Globalink Research Internship – це міжнародна ініціатива для студентів з 10 країн для дослідницького стажування в кращих університетах Канади. Для українських студентів це унікальна можливість проводити власні дослідження в сучасніших лабораторіях під керівництвом кращих професорів Канади та використати здобуті знання в Україні. Участь у Програмі для українських студентів є повністю безкоштовною. Влітку 2018 року 47 українських студенти стали стажерами Канадських університетів та проводили дослідження з різних наукових дисциплін.

Учасниками програми можуть бути студенти українського університету, які на момент стажування мають 1-4 семестри до здобуття освітнього рівня бакалавр, щоб студенти мали змогу повернутися в Україну та закінчити своє навчання.

Програма стажувань фінансується Канадським урядом на 60 % (15 000 $). Після двох років перемовин з Міністерством освіти і науки України Програма не отримала ніякої фінансової підтримки від українського уряду. Тому інші 40 % програма фінансується  донорами та партнерами, серед яких Українська канадська фундація ім. Тараса Шевченка.

Сьогодні співпраця України з міжнародною Програмою стажувань Mitacs Globalink Research Internship сповільнюється виключно зі сторони України.

“Деякі українські університети перешкоджають участі своїх студентів в Програмі: не повідомляють студентам про Програму, на початку 2018 року не видавали потенційним стажерам виписки про академічну успішність”, – пише координатор Програми Олександр Романко на своїй сторінці у Facebook.

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Facebook. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: